• امروز جمعه بیست و ششم شهریور 1400 

اخبار سازمان اوقاف

توزیع ۶ هزار قرص نان صلواتی در روز عید غدیر خم

توزیع ۶ هزار قرص نان صلواتی در روز عید غدیر خم

همزمان با عید سعید غدیر خم ۶ هزار قرص نان صلواتی به همت مرکز اُفق آستان مقدس امامزاده سیدمحمد(ع) در دهپیاله شیراز توزیع می شود.

 یک شنبه 3 مرداد 1400   20  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس حجت الاسلام سید میثم حسینی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه ۳ شیراز با اعلام این خبر گفت: عید سعید غدیر خم یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان است و یکی از سنت های حسنه در این روز اطعام مومنان و نیازمندان است به طوری که روایات فراوانی از ائمه معصومین(ع) در این خصوص وجود دارد.
وی افزود: از امام صادق(ع) و همچنین امام رضا(ع) روایات متعددی در باره اهمیت و ثواب اطعام و افطاری در روز عیدغدیر نقل شده است و اطعام غدیریه همواره به عنوان یکی از سنت های نیکو و سفارش شده مورد تاکید پیشوایان بوده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه ۳ شیراز با تاکید بر اینکه اطعام روز عید غدیر می تواند در قالب های متفاوتی ارائه شود؛ گفت: همه مردم می توانند در این سنت زیبا و شایسته سهمی داشته باشند از اطعام فقرا و نیازمندان تا اطعام خویشان و همسایگان، از یک قرص نان تا   برپایی سفره های افطاری و اطعام قطعا نزد پروردگار مهربان دارای ثواب خواهد بود.
حسینی افزود: از دیر باز بقاع متبرکه و حرم های مطهر امامزادگان نیز به عنوان یکی از پایگاه های مردمی و کانون های فرهنگی تشیع به اطعام غدیریه توجه و اهتمام خاصی داشته اند و امسال نیز به همت مرکز اُفق آستان مقدس امامزاده محمد(ع) در منطقه دهپیاله شیراز نان صلواتی در میامن مردم توزیع خواهد شد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه۳ شیراز میزان نان صلواتی در روز عیدغدیرخم را ۶ هزار قرص اعلام کرد و افزود: این اقدام خیرخواهانه در روز پنجشنبه هفتم مرداد ماه مصادف با عیدسعید غدیرخم از ساعت ۸ تا ۲۲ در نانوایی شهرک گلها، خیابان شهید غیاثی صورت می پذیرد؛ ضمن آنکه در این آستان مقدس و سایر بقاع متبرکه نیز اطعام غدیریه با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و رعایت نکات ستاد مقابله با کرونا انجام می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار