• امروز جمعه پانزدهم مرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

نوای دعای نیایشگران عرفه از ۱۴ بقعه فارس به گوش می‌رسد

نوای دعای نیایشگران عرفه از ۱۴ بقعه فارس به گوش می‌رسد

معاون فرهنگی ـ اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه فارس از برگزاری مراسم قرائت دعای عرفه در ۱۴ بقعه متبرکه شاخص این استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

 سه شنبه 29 تیر 1400   17  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس، حجت‌الاسلام رحیم صفری گرائی، معاون فرهنگی ـ اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه فارس، از برگزاری مراسم قرائت دعای عرفه در ۱۴ بقعه متبرکه و مسجد شاخص این استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و گفت: بر اساس فرمایشات معصومین(ع) خداوند همواره به دنبال بهانه‌ای است برای بخشایش بندگان و به دنبال فرصت‌هایی برای بخشیدن بندگان خود است.
وی تصریح کرد: از امام سجاد(ع) نقل شده چنانچه در شب‌های قدر مورد عفو و بخشش خداوند قرار نگرفته‌اید امید به این داشته باشید که در روز عرفه بخشیده شوید و در واقع این روز یک  فرصت و بهانه برای قرار گرفتن در پرتو انوار مغرفت الهی است و باید این روز را مغتنم دانست.
صفری گرائی بیان کرد: اعمال زیادی برای روز عرفه برشمرده شده است از جمله غسل، قرائت زیارت اباعبدالله الحسین(ع)، اعمال اُم داوود و قرائت دعای مشهور امام حسین(ع) در روز عرفه که بنا به قول مشهور حضرت در این روز سر خود را برهنه کرد و در زیر آسمان سوزان به مناجات و راز و نیاز با معبود عالم هستی پرداخت.
معاون فرهنگی ـ اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه فارس بیان کرد: این نیایش بی نظیر معرفی خداوند و انسان است و در ضمن قرائت دعا با ویژگی‌های خالق هستی و انسان به عنوان یکی از مخلوقات بیشتر آشنا می‌شویم.
وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه طبق سنت هر ساله و همزمان با سراسر کشور مراسم قرائت دعای عرفه در نقاط مختلف استان فارس برگزار می‌شود، گفت: امسال این مراسم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با توجه به وضعیت شیوع کرونا در هر شهرستان در بقاع متبرکه شاخص برگزار خواهد شد.
صفری گرائی بیان کرد: امامزاده فضل(ع) جهرم، امامزاده حسین(ع) کازرون، امامزاده پیرمراد استهبان، امامزاده جعفر(ع) فراشبند، میدان شهدا فیروزآباد، مسجد الرسول(ص) مرودشت، حرم سیدعلاءالدین حسین(ع) شیراز، حرم علی‌بن حمزه(ع) شیراز، حرم شاه داعی الی الله شیراز، حرم سیدتاج الدین غریب(ع) شیراز، امامزاده محمد(ع) دهپیاله، قدمگاه شیراز، امامزاده میرصادق(ع) شیراز و امامزاده شمس‌الدین میر آخر شیراز مکان‌هایی هستند که به همت اوقاف فارس مراسم دعای روز عرفه برگزار می‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار