• امروز جمعه پانزدهم مرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مسابقات قرآن کریم بصورت ضبطی در مرحله شهرستانی برگزار می شود

مسابقات قرآن کریم بصورت ضبطی در مرحله شهرستانی برگزار می شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس از تغییر شیوه برگزاری مرحله شهرستانی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف با توجه به وضعیت قرمز و موج پنجم کرونا خبر داد.

 یک شنبه 20 تیر 1400   73  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس، حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس، از تغییر شیوه برگزاری مسابقات قرآن اوقاف با توجه به وضعیت قرمز و موج پنجم کرونا خبر داد و گفت: چهل و چهارمین دوره مسابقات حفظ، قرائت، ترتیل قرآن کریم و اذان در مرحله شهرستانی که قرار بود به‌صورت منطقه‌ای در ۵ نقطه استان فارس برگزار شود، به دلیل شرایط شیوع کرونا و قرمز بودن وضعیت بیشتر نقاط استان، به‌صورت ضبط تصویری از ۲۳ تا ۲۹ تیرماه انجام خواهد شد.

وی افزود: در این مرحله آثار ارسالی شرکت‌کنندگان که از سوی ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان ضبط و ارسال خواهد شد به‌صورت متمرکز در مرکز استان در هفته اول مرداد ماه داوری خواهد شد و نفرات برتر به مرحله استانی این دوره از مسابقات که در نیمه اول شهریور ماه در شیراز برگزار می‌شود، راه می‌یابد.

موسوی با بیان اینکه در این مرحله از مسابقات در مجموع بانوان و آقایان تعداد یک‌هزار و ۱۳ نفر متسابق شرکت می‌کنند، گفت: مسابقات تفسیر قرآن کریم نیز در تاریخ ۱۳ مردادماه به‌صورت آنلاین برگزار خواهد شد و در استان فارس ۴۷۰ نفر شرکت‌کننده با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

مدیرکل اوقاف فارس یادآور شد: این آزمون از تفسیر نمونه سوره مبارکه نور برگزار می‌شود و برگزیدگان به مرحله استانی که در مهرماه برگزار خواهد شد، راه می‌یابند.

وی تصریح کرد: در رشته دعاخوانی نیز که رقابت فقط در مرحله استانی است تعداد ۸۲ نفر از استان فارس حضور خواهند داشت که آثار آن‌ها به‌صورت ضبطی برای داوری به مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه ارسال می‌شود.

موسوی با بیان اینکه مرحله استانی مسابقات دعاخوانی نیز همزمان با مسابقات استانی در نیمه اول شهریورماه برگزار خواهد شد، افزود: مسابقات مرحله شهرستانی در شهر شیراز با حضور ۲۵۰ متسابق در تاریخ‌های ۲۷ و ۲۸ تیرماه در حرم مطهر سیدعلاءالدین حسین(ع) شیراز برگزار می‌شود و آثار شرکت‌کنندگان در این حرم مطهر ضبط خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار