• امروز جمعه چهارم تیر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ساعت اداره

مزایده ها و مناقصه ها

کانال سروش

نرم افزار خدمات غیر حضوری سازمان اوقاف

میزخدمت

سامانه شکايات

حلقه مفقوده در تأمین بودجه‌های قرآنی / خیران را به وقف قرآنی ترغیب کنیم

حلقه مفقوده در تأمین بودجه‌های قرآنی / خیران را به وقف قرآنی ترغیب کنیم

استاد دانشکده الهیات دانشگاه شیراز، یکی از دغدغه‌های جدی فعالان قرآنی به‌ویژه در بخش مردم‌نهاد را تأمین بودجه دانست و گفت: به نظر می‌رسد حلقه مفقوده در تأمین بودجه‌های فعالیت‌های خودجوش و مردمی قرآنی، قیمومیت و تولیت نهاد مشخص در مسیر فرهنگ‌سازی باشد.

 سه شنبه 18 خرداد 1400   14  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس حمید ایماندار، عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز، با اشاره به اهمیت توجه به فرهنگ وقف قرآنی در جامعه گفت: بی‌تردید یکی از دغدغه‌های جدی فعالان قرآنی به ویژه در بخش‌های مردم‌نهاد تأمین بودجه فعالیت‌های قرآنی است و در این راستا سازمان‌ها و نهادهای ذی‌ربط تلاش‌های شایسته‌ای در این حوزه ترتیب داده و نتایجی هرچند ناکافی حاصل شده است.

وی افزود: به نظر می‌رسد حلقه مفقوده در تأمین بودجه‌های فعالیت‌های خودجوش و مردمی قرآنی، قیمومیت و تولیت یک نهاد مشخص در مسیر فرهنگ‌سازی باشد. رایزنی‌های فعالان قرآنی با خیرین قرآن‌دوست معمولاً پاره‌ای از هزینه‌های فعالیت‌های قرآنی را پوشش می‌دهد اما این میزان کافی، هدفمند و مستمر نیست.

ایماندار با بیان اینکه تولیت یک سازمان در ساماندهی خیرین قرآنی اعم از واقفان و دیگر خیرین یک نیاز جدی است، گفت: این نهاد می‌تواند با هماهنگی و عقد تفاهم‌نامه‌های میان سازمانی با دیگر نهادهای فرهنگی مانند خیرین مدرسه‌ساز و خیرین فعال در حوزه‌های آموزش و فرهنگ ظرفیت‌های اجرایی و استراتژی‌های جذب سرمایه این نهادها را به کار بسته و از سویی دیگر فعالان فرهنگی در حوزه‌های مختلف را شناسایی کرده و به سمت وقف قرآنی ترغیب کند.

وی به فعالیت‌های خیرین فرهنگ‌ساز در شیراز اشاره و اضافه کرد: به عنوان مثال تعامل سازنده و منسجم نهادها و فعالان قرآنی با نهاد خیرین فرهنگ‌ساز در شهر شیراز می‌تواند نقطه طلاقی و عزیمت این سیر مبارک قرار گیرد.

ایماندار نکته پایانی را در خصوص سازمان اوقاف و امور خیریه برشمرد که می‌تواند در سوق دادن خیرین حوزه ترویج و تبلیغ دین اثرگذار باشد و افزود: ارشادات و تبلیغات هدفمند و نظام‌مند این سازمان به خیران حوزه دین قطعاً وقف‌های بسیاری را در اختیار فعالان و مروجان فرهنگ قرآنی قرار خواهد داد.

این داور مسابقات قرآن ابراز امیدواری کرد: با عنایت به اولویت مردمی بودن فعالیت‌های قرآنی و با ورود جدی و دغدغه‌مندانه نهادهای قرآنی از ظرفیت عظیم خیران و واقفان حوزه فرهنگ و دین در توسعه فرهنگ قرآنی بهره‌برداری شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار