• امروز جمعه چهارم تیر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ساعت اداره

مزایده ها و مناقصه ها

کانال سروش

نرم افزار خدمات غیر حضوری سازمان اوقاف

میزخدمت

سامانه شکايات

استقبال گسترده مردم فارس از چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم/ ثبت نام یکهزار و 445 نفر از استان فارس

استقبال گسترده مردم فارس از چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم/ ثبت نام یکهزار و 445 نفر از استان فارس

مدیرکل اوقاف فارس از استقبال گسترده و دو برابری قرآنیان استان در چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف خبر داد و گفت: به دلیل تشکیل شورای قرآن و عترت در استان فارس و هم‌افزایی نهادهای مختلف در ذیل این شورا، تبلیغات گسترده‌ای برای این مسابقات در سطح استان انجام شد که در نهایت منجر به ثبت نام یکهزار و 445 نفر در مسابقات مذکور شد.

 سه شنبه 18 خرداد 1400   20  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس، حجت الاسلام سیدعباس موسوی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس، با اشاره به اتمام مهلت ثبت‌نام در چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف در سال جاری گفت: طبق اعلام قبلی آخرین مهلت ثبت‌نام در این مسابقات ۱۳ خردادماه بوده است که دیگر مهلت ثبت‌نام هم تمدید نشد.

وی از ثبت‌نام یک هزار و ۴۴۵ نفر از قرآنیان فارس در این دوره از مسابقات خبر داد و افزود: از این تعداد ۹۹۵ نفر بانو و ۴۵۰ نفر آقا بودند که بیشترین آمار ثبت‌نامی هم مربوط به رشته‌های تفسیر، قرائت ترتیل و حفظ ۵ و ۱۰ جزء قرآن بوده است.

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه سال گذشته ۶۹۵ نفر از استان فارس در این مسابقات شرکت کرده بودند که امسال شاهد رشد دو برابری تعداد شرکت‌کنندگان در مسابقات قرآن بوده‌ایم، گفت: به دلیل تشکیل شورای قرآن و عترت استان فارس که نهادها و دستگاه‌های مختلفی در آن عضویت دارند، شاهد رشد دو برابری تعداد شرکت‌کنندگان در مسابقات قرآن بوده‌ایم.

مدیرکل اوقاف فارس اظهار کرد: برای ثبت‌نام در این مسابقات تعامل بسیار خوبی با اتحادیه مؤسسات قرآنی، ارشاد، تبلیغات اسلامی، آموزش و پرورش و بنیاد مهدی موعود(عج) که همگی از اعضای شورای قرآن و عترت استان هستند، برقرار شد و همین مسئله موجب تبادل بانک اطلاعاتی قرآنیان این نهادها شد و توانستیم تبلیغات ثبت‌نام مسابقات قرآن را به بانک‌های اطلاعاتی هر کدام از این نهادها ارسال کنیم و نتیجه آن هم در تعداد ثبت‌نامی‌ها مشاهده کردیم.

وی در عین حال این نکته را یادآور شد که ادارات اوقاف برخی از شهرستان‌های استان فارس نیز تعامل خوبی با مؤسسات قرآنی شهرستان خود برقرار کردند که توانستند تبلیغات خوبی برای مسابقات قرآن انجام دهند که شامل شهرستان‌های نورآباد، رستم، سروستان، فیروزآباد، کازرون، فسا، گراش و جهرم هستند.

موسوی زمان برگزاری مراحل شهرستانی و استانی این دوره از مسابقات قرآن را اول تیرماه تا پایان شهریورماه اعلام کرد و گفت: البته در استان فارس به احتمال زیاد مسابقات مرحله شهرستانی در نیمه اول مرداد و مرحله استانی در نیمه اول شهریورماه برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس در پایان در خصوص شیوه برگزاری مسابقات نیز گفت: مسابقات قرآن با توجه به وضعیت شیوع کرونا در بازه زمانی مذکور به صورت حضوری یا مجازی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار