• امروز جمعه چهارم تیر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ساعت اداره

مزایده ها و مناقصه ها

کانال سروش

نرم افزار خدمات غیر حضوری سازمان اوقاف

میزخدمت

سامانه شکايات

اجرای طرح «شمیم خدمت» در بقاع متبرکه شیراز

اجرای طرح «شمیم خدمت» در بقاع متبرکه شیراز

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه ۳ شیراز از اجرای طرح «شمیم خدمت» به منظور آموزش، کسب مهارت و توانمندسازی افراد جامعه در شرایط شیوع کرونا و کمک به اقتصاد خانواده‌ها در بقاع متبرکه خبر داد.

 چهارشنبه 5 خرداد 1400   30  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس، حجت‌الاسلام سیدمیثم حسینی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه ۳ شیراز گفت: طرح «شمیم خدمت» به منظور آموزش، کسب مهارت و توانمندسازی افراد جامعه در شرایط شیوع کرونا و کمک به اقتصاد خانواده‌ها و ایجاد درآمد پایدار برای آن‌ها با استفاده از ظرفیت‌های مردمی بقاع متبرکه راه‌اندازی شده است.

وی افزود: در این طرح با همکاری نهادهای آموزشی و مهارتی، هیئت امنای بقاع متبرکه و گروه‌های جهادی آموزش‌های لازم جهت راه‌اندازی و ایجاد کسب و کارهای کوچک خانگی به صورت رایگان در اختیار افراد قرار داده می‌شود.

حسینی با بیان اینکه از جمله کارگاه‌های طرح شمیم خدمت آموزش کاشت و تکثیر گیاهان دارویی و آپارتمانی بوده است، گفت: به همت هیئت امنای بقعه متبرکه امامزاده سیدمحمد(ع) در منطقه احمدآباد صغاد شیراز و با همکاری انجمن علمی دانشگاه شیراز دوره آموزش ساخت تراریوم و حفظ و نگهداری گل‌های آپارتمانی در قالب کارگاه آموزش‌های مهارتی ویژه کودکان و بزرگسالان راه‌اندازی شده است و با ظرفیت آموزشی ۲۰ نفر در هر مقطع مشغول به فعالیت است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه ۳ شیراز از اعطای مدرک مورد تأیید انجمن علمی دانشگاه شیراز به شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها خبر داد و افزود: آموزش‌های بزرگسالان به صورت کاملاً مجزا از کارگاه‌های کودکان است و دانش‌افزایی کودکان به همراه اجرای نمایش خواهد بود.
حسینی همچنین از اجرای طرح شمیم خدمت در بقعه متبرکه سید تاج الدین غریب(ع) شیراز خبر داد و ابراز کرد: برگزاری کلاس های آموزشی زیورآلات دست ساز از جمله آموزش هایی است که در این طرح بصورت رایگان و ویژه خواهران در حرم مطهر سیدتاج الدین غریب(ع) برگزار می شود. 
 
وی تأکید کرد: این کارگاه‌های آموزشی به صورت حضوری و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی در فضای باز بقاع متبرکه برگزار می‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار