• امروز سه شنبه سی و یکم فروردین 1400 

اخبار سازمان اوقاف

برنامه‌ریزی‌های اوقاف فارس برای تحقق شعار سال

برنامه‌ریزی‌های اوقاف فارس برای تحقق شعار سال

مدیركل اوقاف و امور خیریه فارس با اشاره به نام‌گذاری سال به نام «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» از سوی رهبر معظم انقلاب، به تشریح برنامه‌ریزی‌های این اداره‌كل جهت تحقق شعار سال ۱۴۰۰ پرداخت.

 پنج شنبه 19 فروردین 1400   20  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس، حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی، مدیركل اوقاف و امور خیریه فارس، با اشاره به نام‌گذاری سال به نام «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» از سوی رهبر معظم انقلاب، از تسهیل در روند صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری و تولید و حمایت از سرمایه‌گذاران در زمینه‌های تولید و اشتغال از محل موقوفات این استان خبر داد.
وی همچنین استفاده از ظرفیت‌های داخلی و بومی به‌منظور حمایت و تقویت تولیدات کشور را از دیگر اقدامات اوقاف برای تحقق شعار سال برشمرد و گفت: تسهیل در امر واگذاری زمین‌های بلامعارض موقوفات جهت راه‌اندازی، رشد و توسعه تولید از دیگر اقدامات ما خواهد بود که در این زمینه مقدمات لازم جهت راه‌اندازی مجموعه‌های بزرگ کشت و صنعت در شهرستان‌های داراب و ارسنجان صورت گرفته است و به یاری خدا برنامه‌های آتی اقدامات مؤثری در این شهرستان‌های انجام می‌شود.
موسوی بیان كرد:‌ علاوه بر این‌ها کوتاه کردن مدت زمان صدور مجوزها ضمن رعایت قوانین و مقررات از طریق افزایش آگاهی و دانش کارشناسان نسبت به قوانین، آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های سازمانی از جمله اقدامات ما در سال جاری خواهد بود که در این راستا تقویت محورهای آموزشی، مهارتی و دانش‌افزایی کارکنان و تدوین تقویم آموزشی کارمندان در طول سال مورد توجه خواهد بود.
مدیركل اوقاف و امور خیریه فارس، تعامل و همکاری بین دستگاهی از طریق برگزاری جلسات و نشست‌های مشترک چندجانبه به‌منظور اخذ مجوزهای مربوط به سرمایه‌گذاری و تولید در بخش‌های مختلف کشاورزی، دامپروری، فعالیت‌های عمرانی و ساخت‌وساز، راه‌اندازی کارگروه‌های مشترک با ادارات کل ثبت اسناد و املاک، منابع طبیعی و آبخیزداری، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، جهاد کشاورزی استان و همچنین برگزاری جلسات و نشست‌های مشترک با برخی از ادارات و دستگاه‌های اجرایی و تنظیم تفاهم‌نامه‌های سازمانی نظیر کمیته امداد امام خمینی(ره)، اداره‌کل بهزیستی فارس، تبلیغات اسلامی، دانشگاه شیراز را از جمله اقدامات اداره‌کل اوقاف فارس در این زمینه برشمرد.
وی از تلاش در جهت شناسایی و رفع برخی نواقص شیوه‌نامه‌های اداری و ارائه پیشنهاد و راهکار به سازمان مرکزی خبر داد و گفت: بزرگترین پروژه در راستای ارائه خدمات و اشتغال در سال ۱۴۰۰ آغاز عملیات احداث بزرگترین پرورشگاه موقوفه خاورمیانه با زیربنای ۴۸ هزار مترمربع و ظرفیت پذیرش ۵۰۰ نفر از ایتام مددجو شهر شیراز است. احداث این مجموعه عظیم با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان از محل موقوفه حاج خلیل زالی به‌زودی در شهر صدرا شیراز آغاز می‌شود.
موسوی یادآور شد: پروانه و مجوزهای لازم احداث پرورشگاه سال گذشته اخذ شد و هم‌اکنون مجوز خاکبرداری این مجموعه نیز دریافت شده است که به‌زودی پس از برگزاری مناقصه فاز اول آن که شامل اجرای اسکلت و دیوارگذاری است، آغاز می‌شود.
مدیركل اوقاف و امور خیریه فارس اظهار كرد: همچنین تداوم سرمایه‌گذاری و حمایت از شرکت دانش‌بنیان موقوفه دانش سلامت کوثر فارس به‌منظور تولید قطعات پزشکی دنبال خواهد شد و در سال جاری شاهد افتتاح و بهره‌برداری از کارخانه و خطوط جدید تولیدی این شرکت خواهیم بود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار