• امروز دوشنبه یازدهم اسفند 1399 

اخبار سازمان اوقاف

سرمایه گذاری 60 میلیارد ریالی موقوفه حمیری برای تعلیم و تربیت دانش‌آموزان نیازمند در شیراز

سرمایه گذاری 60 میلیارد ریالی موقوفه حمیری برای تعلیم و تربیت دانش‌آموزان نیازمند در شیراز

معاون بهره‌وری ـ اقتصادی اداره‌كل اوقاف و امور خیریه فارس از احیای موقوفه حاج محمدكاظم حمیری در شیراز خبر داد و گفت: این موقوفه با نیت تعلیم و تدریس و تربیت دانش‌آموزان به ویژه دانش‌آموزان نیازمند وقف شده كه هم‌اکنون قرارداد سرمایه‌گذاری و احیای این خانه ارزشمند میراثی به مبلغ ۶۰ میلیارد ریال از محل موقوفه با سرمایه‌گذار بخش خصوصی منعقد شده است.

 دوشنبه 6 بهمن 1399   29  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس، سعید شریفی، معاون بهره‌وری ـ اقتصادی اداره‌كل اوقاف فارس، از احیای موقوفه حاج محمدكاظم حمیری در شیراز خبر داد و گفت: این موقوفه شامل شش‌دانگ یک باب خانه مسکونی میراثی است که در خیابان حضرتی و محله سر دزك واقع شده است. زمین این خانه ۵۰۷ مترمربع و در دو طبقه با اعیانی ۶۸۰ متر مربع قرار دارد.
 
وی افزود: این موقوفه در سال ۱۳۶۲ از سوی حاج محمدکاظم حمیری، فرزند مرحوم حاج میرزا ابراهیم با نیت تعلیم و تدریس و تربیت دانش‌آموزان به ویژه دانش‌آموزان نیازمند وقف شده است.
 
شریفی به نیات این موقوفه اشاره كرد و گفت: خرید یک‌صد دست لباس ویژه دانش‌آموزان دبستان بلال حبشی و مدرسه راهنمایی حمیری واقع در قصردشت شیراز، همچنین تهیه یک‌صد جلد کتاب هر ساله جهت مسابقات قرآن کریم رتبه‌های اول تا پنجم در این مدارس و تجهیز کتابخانه‌های این مدارس، خرید کتب درسی و لوازم‌التحریر دانش‌آموزان نیازمند این دو مدرسه و اطعام دانش‌آموزان این مدارس در روزهای عاشورا و سوم شعبان از جمله نیات این موقوفه هستند.
 
معاون بهره‌وری ـ اقتصادی اداره‌كل اوقاف فارس با بیان اینكه هم‌اکنون قرارداد سرمایه‌گذاری و احیای این خانه ارزشمند میراثی به مبلغ ۶۰ میلیارد ریال از محل موقوفه با سرمایه‌گذار بخش خصوصی منعقد شده است، گفت: به یاری خدا بهره‌برداری از این مكان با كاربری گردشگری و بوم‌گردی خواهد بود.  
 
وی بیان كرد: با مرمت و احیای این موقوفه تاریخی، علاوه بر اشتغال‌زایی و کمک به رونق گردشگری در شهر شیراز، عواید حاصل از آن مطابق نیت واقف و شرایط وقفنامه، صرف اجرای نیت‌های آموزشی ارزشمند این موقوفه و تعلیم و تربیت دانش‌آموزان نیازمند می‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار