• امروز چهارشنبه هشتم بهمن 1399 

اخبار سازمان اوقاف

افتتاح بخش مرجع كتابخانه تخصصی دانشكده علوم قرآنی شیراز

افتتاح بخش مرجع كتابخانه تخصصی دانشكده علوم قرآنی شیراز

طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان استان فارس بخش مرجع و سالن مطالعه كتابخانه تخصصی دانشكده علوم قرآنی شیراز افتتاح شد.

 چهارشنبه 17 دی 1399   16  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس، مراسم افتتاح بخش مرجع و سالن مطالعه كتابخانه تخصصی دانشكده علوم قرآنی شیراز، امروز، ۱۵ دی‌ماه با حضور جمعی از مسئولان استان فارس برگزار شد.

این سالن به‌ همت فرزندان مرحوم احمد زمردیان با وقف کتابخانه مرحوم و پرداخت هزینه جهت تجهیز و آماده‌سازی به بهره‌برداری رسید و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین یوسف سلمان‌زاده به نمایندگی از آیت‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان؛ صابر سهرابی، مدیرکل ارشاد فارس؛ حجت‌الاسلام رحیم صفری گرائی، معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان فارس و جمعی از اساتید و پژوهشگران استان فارس و با حضور فرزندان مرحوم افتتاح شد.

زینب روستائی، رئیس دانشكده علوم قرآنی شیراز در این مراسم گفت: بخش مرجع کتابخانه تخصصی دانشکده با هزینه‌کرد بیش از ۲۰۰ میلیون تومان راه‌اندازی شده است که بیش از ۱۰۰ میلیون تومان آن را فرزندان مرحوم زمردیان اهدا کرده­اند و به‌‌همین دلیل به نام کتابخانه تخصصی مرحوم زمردیان نام‌گذاری شده است.

بنا بر این گزارش، احمد زمردیان تحصیلات ابتدایى را در مدارس روزانه و تحصیلات متوسطه را به‌صورت شبانه طى كرد و در طول ۸۰ سال زندگى پربار خود هرگز دست از تحصیل علم برنداشت. بر زبان عربى در حد استفاده از كتب مختلف تفاسیر عربى، قرآن و بر زبان انگلیسى در حد محاوره روزمره تسلط داشت. به شعر علاقه وافر داشت و بیشتر اشعار شعراى نامى ایران را خوانده بود. به سعدى، مولانا و حافظ ارادتى خاص داشت و دیوان اشعار حافظ را حفظ بود و خود نیز شاعرى والامقام بود و بیش از هفتصد صفحه شعر سروده بود. با قرآن بسیار انس داشت و جلسات قرائت قرآن به‌ صورت هفتگى در منزل ایشان دایر بود؛ علاقه وافرش به قرآن، دعا و شعر موجبات آفرینش آثار ارزشمند ایشان را فراهم آورد.

وى در زمینه‌هاى متفاوت از جمله آثار علمى، فلسفى و حتى رمان مطالعه فراوان داشت و سبک نگارشى ایشان شباهت زیادى به سبک نگارش علامه طباطبایی داشت. آن مرحوم سال‌ها در محضر آیات عظام مكارم شیرازی، بهاءالدین محلاتى، حجت‌الاسلام مجدالدین محلاتى بهره برده و در سفرهایى كه به كربلا و نجف داشته از محضر آیات عظام حكیم و خویی و سایر علماى آن بلاد نیز كسب فیض كرده و اولین نماینده آیت‌الله مكارم، مرجع بزرگ تقلید در شیراز بود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار