• امروز چهارشنبه هشتم بهمن 1399 

اخبار سازمان اوقاف

کتابخانه مشارکتی قدمگاه شیراز مرکز نیکوکاری

کتابخانه مشارکتی قدمگاه شیراز مرکز نیکوکاری

کتابخانه مشارکتی قدمگاه شیراز در راستای رسالت اجتماعی کتابخانه های عمومی از سال گذشته به جمع آوری و توزیع بسته های حمایتی و معیشتی موقوفات اقدام کرده است

 دوشنبه 15 دی 1399   22  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، کتابخانه مشارکتی قدمگاه شیراز در راستای رسالت اجتماعی کتابخانه‌های عمومی به جمع‌آوری و توزیع بسته‌های حمایتی و معیشتی از محل موقوفات اقدام کرده است. همزمان با ایام سوگواری فاطمیه و نخستین سالگرد شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی، بخشی از اقلام اهدایی جمع‌آوری شده در کتابخانه مشارکتی قدمگاه با حضور روح‌الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس و حجت‌الاسلام سیدمیثم حسینی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه سه شیراز توزیع شد.

مهدخت کمال‌پورادیب، مسئول کتابخانه مشارکتی قدمگاه شیراز گفت: کتابخانه قدمگاه از ابتدای بهمن‌ماه ۱۳۹۸ در راستای رسالت‌های اجتماعی و عام‌المنفعه خود، علاوه بر برنامه‌های فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی، با راه اندازی مرکز افق و اجرای طرح شهید سلیمانی برای کمک و همراهی با خانواده‌های کم بضاعت اقدام کرده و به پایگاهی برای جمع آوری و ارسال بسته معیشتی، حمایتی، بهداشتی و کمک‌های مالی تبدیل شده است.

وی افزود: با شیوع بیماری کرونا این برنامه مطابق دستورالعمل‌های بهداشتی ادامه یافت و کتابخانه مشارکتی حسب فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در جهت رسیدگی به خانواده‌های بی بضاعت و افراد آسیب‌دیده از کرونا اقدام به شناسایی و تأمین مایحتاج اولیه این خانواده‌ها کرده است.

كمال‌پور ادیب با اشاره به اینکه طرح افق از سال گذشته و همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) آغاز شد، اضافه کرد: در این طرح موارد اهدایی از سوی خیرین و موقوفات توسط کتابخانه جمع‌آوری شده و در قالب بسته‌های بهداشتی، معیشتی، لوازم مورد نیاز، کمک‌های مالی، اقلام دارویی و کمک هزینه‌های جراحی و کمک هزینه‌های تولد فرزند در مقاطع گوناگون و همزمان با تمامی مناسبت‌های ملی و مذهبی در اختیار نیازمندان قرار گرفته است.

این کتابدار با بیان به اینکه تاکنون قریب به دو هزار بسته حمایتی در طرح افق کتابخانه توزیع شده است، گفت: این موارد اهدایی شامل ۶۵۰ میلیون ریال اقلام ضروری، همچنین ۷۶۰ میلیون ریال بن خرید کالا بوده است.

وی در ادامه با اشاره بر اهمیت انجام امور خیرخواهانه در کتابخانه‌های عمومی است، گفت: کتابخانه قدمگاه با توجه به قرار گرفتن در منطقه کم‌برخوردار شهر شیراز، پتانسیل بسیاری در انجام طرح‌های مؤمنانه دارد.

روح‌الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس نیز در این برنامه، این طرح کتابخانه مشارکتی قدمگاه را ستودنی توصیف کرد و گفت: انجام فعالیت‌های خیرخواهانه و عام‌المنفعه و مدیریت در زمان بحران‌ها از وظایف ذاتی کتابخانه‌های عمومی است و کتابخانه‌ها در رویکرد جدید خود در حال تبدیل شدن به پایگاه‌های اجتماعی هستند.

وی با اشاره به اقدامات کتابخانه‌های در زمان بحران اضافه کرد: نقش کتابخانه‌های عمومی فراتر از خدمات تأمین کتاب است؛ کتابخانه عمومی باید پایگاه‌های مردمی باشد. کتابخانه‌های عمومی فارس به‌ویژه شهر شیراز تاکنون نشان دادند که در زمان بحران حمایتگر و اثرگذارند که برای نمونه می‌توان به نقش کتابخانه ملاصدرا در زمان سیل شیراز در منطقه سعدی، کتابخانه قدمگاه در راه‌اندازی طرح افق در دوران بحران کرونا و همراهی کتابخانه‌های عمومی فارس در بحران سیل دیگر استان‌ها اشاره کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار