• امروز چهارشنبه هشتم بهمن 1399 

اخبار سازمان اوقاف

برگزاری ویژه برنامه سوگواری ایام فاطمیه در حرم مطهر علی بن حمزه(ع) شیراز

برگزاری ویژه برنامه سوگواری ایام فاطمیه در حرم مطهر علی بن حمزه(ع) شیراز

مراسم سوگواری ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا(س) به مدت دو روز در حرم مطهر علی بن حمزه(ع) شیراز برگزار می شود.

 یک شنبه 7 دی 1399   32  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس، محمدحسین نصرنیا مدیر بقعه متبرکه علی بن حمزه(ع) در شیراز گفت: به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه اول ویژه برنامه سوگواری در قالب مراسم  سخنرانی، نوحه خوانی و مداحی در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفتم و هشتم دی ماه درجوار حرم مطهر حضرت علی بن حمزه بن موسی الکاظم(ع) برگزار می شود.
 
  وی افزود: در این مراسم معنوی که به همت هیات امناء آستان و هیات مذهبی لثارات الحسین(ع) شیراز برگزار می شود؛ حجت الاسلام قهرمانی در خصوص جایگاه و مقام و منزلت حضرت صدیقه طاهره(س) سخنرانی خواهد کرد و آئین نوحه خوانی و مرثیه سرایی نیز با نوای مداحان اهلبیت کربلایی عباس زحمتکشان و حاج عبدالرحمان دانشجو صورت می پذیرد.
 
مدیر حرم مطهر علی بن حمزه(ع) شیراز با بیان اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزاری مراسم های مذهبی و اجتماع عزاداران با محدودیت هایی همراه خواهد بود؛ گفت: این مراسم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و حضور تعداد محدودی از سوگواران و ارادتمندان اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام و با حفظ فاصله اجتماعی لازم از ساعت 14:30 در صحن حرم مطهر برگزار خواهد شد.
 
نصرنیا تاکید کرد: در ایام فاطمیه دوم و سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) نیز ویژه برنامه های عزاداری با عنوان سوگواره یاس نبوی در بقعه متبرکه علی بن حمزه(ع) برگزار می شود.  
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار