• امروز چهارشنبه هشتم بهمن 1399 

اخبار سازمان اوقاف

کمک ۶ میلیارد ریالی موقوفه زالی به ایتام نیازمند

کمک ۶ میلیارد ریالی موقوفه زالی به ایتام نیازمند

در قالب اجرای طرح شهید سلیمانی، شش میلیارد ریال از محل عواید موقوفه حاج خلیل زالی به مددجویان پرورشگاه این موقوفه شیراز کمک شد.

 سه شنبه 2 دی 1399   51  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس، حجت الاسلام سید عباس موسوی مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس با اعلام این مطلب گفت: به منظور اجرای امینانه نیت واقف خیراندیش حاج خلیل زالی و با پیگیری های مجدانه اداره حراست اوقاف فارس تجهیزات آموزشی و رسانه ای مورد نیاز ۴۴ نفر از مددجویان این پرورشگاه موقوفه به ارزش شش میلیارد ریال تهیه و طی مراسمی در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.
وی افزود: تجهیزات آموزشی شامل ۴۴ دستگاه لپ تاپ، تبلت و بن تهیه ارزاق بوده است که در قالب اجرای طرح شهید سلیمانی تهیه و تامین شده است.
مدیرکل اوقاف فارس با اشاره به قرار گیری بخش عمده ای از اراضی و رقبات موقوفه زالی در شهر صدرا شیراز گفت: عواید و درآمد حاصل اراضی و املاک موقوفه زالی مطابق نیت واقف و نص صریح وقفنامه صرف پرورشگاه و نگهداری و پرورش کودکان یتیم می شود.
موسوی با بیان اینکه پرورشگاه فعلی موقوفه حاج خلیل زالی تنها ظرفیت پذیرش حداکثر ۵۰ مددجو را دارد، گفت: علیرغم بهسازی و نوسازی پرورشگاه موجود در سال های اخیر، همچنان این مرکز در کنار سایر پرورشگاه های موقوفه و موسسات خیریه استان  پاسخگوی نیازهای جامعه نیست.
وی ادامه داد: به همین منظور طرح احداث بزرگترین کانون آموزشی و تربیتی ایتام کودک توسط موقوفه مرحوم حاج خلیل زالی تهیه شده است و  ان شاالله پرورشگاه جدید با ظرفیت پذیرش ۴۰۰ مددجو در بخشی از اراضی موقوفه زالی واقع در شهر صدرا شیراز احداث می شود.
مدیر کل اوقاف فارس به کمک ۲ میلیارد تومانی این موقوفه به ۴ هزار نفر از ایتام نیازمند شهر شیراز و استان فارس در سال جاری اشاره کرد و افزود: پرداخت حقوق موقوفه زالی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی و متصرفین املاک این موقوفه به معنی پرداخت حقوق ایتام است و عواید حاصل از این موقوفه مطابق نیت واقف و زیرنظر ناظر موقوفه صرف کمک به ایتام می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار