• امروز سه شنبه ششم آبان 1399 

اخبار سازمان اوقاف

از راه‌اندازی ۵۰ مرکز افق در بقاع متبرکه فارس تا توزیع 5۲ هزار بسته معیشتی

از راه‌اندازی ۵۰ مرکز افق در بقاع متبرکه فارس تا توزیع 5۲ هزار بسته معیشتی

معاون فرهنگی ـ اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه فارس از راه‌اندازی ۵۰ مرکز افق در بقاع متبرکه شاخص استان تا پایان امسال خبر داد و گفت: تاکنون ۳۸ مرکز افق را در بقاع متبرکه استان راه‌اندازی کردیم.

 چهارشنبه 23 مهر 1399   13  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس، حجت‌الاسلام رحیم صفری گرائی، معاون فرهنگی ـ اجتماعی اداره‌كل اوقاف و امور خیریه فارس، امروز، ۲۳ مهرماه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز گفت: اوقاف فارس در شرایط شیوع کرونا درکنار مردم بود و خدماتی در این زمینه ارائه داد.

وی افزود: در این زمینه ۴ کارگاه برای تولید ماسک و مواد ضدعفونی در سطح بقاع متبرکه و اماکن مذهبی راه‌اندازی کردیم که در این ۴ مکان، ۲۱۰ هزار و ۶۱۰ عدد ماسک تولید شد و به‌صورت رایگان در اختیار امامزادگان و بقاع متبركه، هیئات مذهبی و محیط های پیرامونی بقاع متبرکه و همچنین برخی از بیمارستان‌هایی كه در خط مقدم مبارزه با كرونا هستند، قرار گرفت.

صفری گرائی بیان كرد: همچنین طی این مدت ۸ هزار و ۱۱۰ دستکش بهداشتی در این کارگاه‌ها تولید کردیم و ۱۳ هزار و ۳۳۰ لیتر ماده ضدعفونی تولید و در اختیار عموم مردم قرار گرفت.

معاون فرهنگی اوقاف فارس همچنین از ضدعفونی كردن ۷۲۵ بقعه متبركه، مساجد و حسینیه‌ها طی ۱۰ روز خبر داد و گفت: تمام تلاش ما این بود كه در این اماكن مذهبی پروتكل‌های بهداشتی برای حضور مردم رعایت شوند.

وی به فعالیت مراكز افق بقاع متبركه استان فارس اشاره كرد و گفت:‌ در سال گذشته ۱۸ مركز افق را در بقاع متبركه شاخص استان فارس كه دارای شرایط لازم بودند، راه‌اندازی كردیم و امسال بنا داریم ۳۰ مركز دیگر راه‌اندازی كنیم كه تاكنون ۲۰ مركز آن را راه‌اندازی كرده‌ایم و بنا داریم تا پایان امسال جمع تعداد مراكز افق بقاع متبركه استان را به ۵۰ مركز برسانیم.

صفری گرائی ادامه داد: طی ایام شیوع كرونا ۳ هزار و ۵۶۲ خانواده نیازمند توسط مراكز افق بقاع متبركه استان شناسایی شدند و در این مدت نیز ۱۰ هزار و ۹۴۴ بسته توسط مراكز افق در اختیار این خانواده‌ها قرار گرفت.

معاون فرهنگی اوقاف فارس همچنین از توزیع ۶ هزار پرس غذای بسته‌بندی شده از محل اجرای نیات موقوفات طی ۱۸ روز بین افراد كارتن‌خواب در شیراز خبر داد و گفت: علاوه بر این‌ها به میمنت عید غدیر، ۱۷ زندانی جرائم غیرعمد با پرداخت ۷۱۰ میلیون ریال از محل موقوفات آزاد شدند و در همین عید غدیر نیز ۲۰ میلیارد ریال به حساب ۴ هزار یتیم در سطح استان که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی از محل موقوفه حاج خلیل زالی واریز شد.

وی توزیع ۵ هزار و ۱۰۰ بسته مهر تحصیلی از محل موقوفات استان فارس مثل موقوفه حاج عباسعلی عطار و دیگر موقوفات به ارزش ۵ میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال در بین دانش‌آموزان نیازمند، اختصاص یك میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان ارزاق خشك از محل موقوفات مرتبط با اطعام حسینی در ایام محرم به بیمارستان‌های در خط مقدم مبارزه با كرونا نظیر شهید فقیهی، علی اصغر(ع) و نمازی، توزیع ۱۵ تن برنج در دهه اول محرم میان هیئات مذهبی شهر شیراز را از دیگر فعالیت‌های انجام شده طی این ایام عنوان كرد.

صفری‌گرائی بیان كرد: از ابتدای شیوع كرونا تاكنون ۵۲ هزار و ۱۹۰ بسته معیشتی به ارزش تقریبی بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان از محل موقوفات فارس میان نیازمندان توزیع شده است كه علاوه بر اینها ۱۰ هزار بسته معیشتی هم در دهه وقف تحت عنوان «احسان ماندگار» میان نیازمندان توزیع خواهد شد.

معاون فرهنگی اوقاف فارس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: پیش از این بنا بود كه به‌مناسبت فرا رسیدن ۲۸ صفر برنامه‌های مفصلی در بقاع متبركه استان اجرا شوند نظیر اجرای ۳ شب برنامه سوگواری در حرم مطهر علی‌بن حمزه(ع) با حضور مداحان و سخنرانان كشوری اما با توجه به اعلام محدودیت‌ها از سوی ستاد مبارزه با كرونا این برنامه‌ها را كنسل كردیم اما برنامه‌های سوگواری این ایام در ۵۰ كانال حرم‌های امامزادگان در فضای مجازی اجرا خواهند شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار