• امروز پنج شنبه سوم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

سوگواره  حضرت  علی‌بن حمزه(ع) در شیراز برگزار می شود

سوگواره حضرت علی‌بن حمزه(ع) در شیراز برگزار می شود

سوگواره شهادت حضرت علی بن حمزه بن‌موسی‌الكاظم(ع) همزمان با 23 محرم الحرام سالروز شهادت این امامزاده جلیل القدر در شیراز برگزار می شود.

 شنبه 22 شهریور 1399   30  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس، حجت‌الاسلام رحیم صفری گرائی، معاون فرهنگی ـ اجتماعی اداره‌كل اوقاف و امور خیریه فارس، از برگزاری مراسم سوگواری سالروز شهادت پیام‌رسان كربلا، امام سجاد(ع) و همچنین حضرت علی‌بن حمزةبن‌موسی‌الكاظم(ع) شیراز خبر داد و گفت: این مراسم در حرم مطهر حضرت علی‌بن حمزه(ع) و در قالب سوگواره شهادت این امامزاده جلیل القدر برگزار می شود.

وی، زمان برگزاری این مراسم‌ را شنبه و یكشنبه، ۲۲ و ۲۳ شهریورماه جاری از ساعت ۲۰:۳۰ اعلام كرد و گفت: این مراسم در فضای باز و با رعایت كامل پروتكل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

صفری گرائی بیان كرد: در این مراسم معنوی حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ امیر انصاریان سخنرانی خواهد كرد و حمیدرضا برقعی، شاعر آئینی برجسته كشورمان نیز به شعرخوانی در مدح و منقبت این بزرگواران می‌پردازد.

معاون فرهنگی ـ اجتماعی اداره‌كل اوقاف و امور خیریه فارس اظهار كرد: همچنین در این مراسم مداحانی چون نریمان پناهی، سیدمهدی میرداماد، عباس زحمتكشان و عبدالرحمن دانشجو به مداحی و مرثیه‌سرایی در سوگ اهل بیت عصمت و طهارت(ع) خواهند پرداخت.

وی در پایان گفت: این مراسم به‌همت آستان مقدس حضرت علی‌بن‌حمزه(ع) و اداره‌كل اوقاف و امور خیریه فارس و هیئت لثارث‌الحسین(ع) شیراز از محل موقوفه صاحبدیوانی برگزار خواهد شد.

یادآور می‌شود، حضرت علی‌بن حمزة‌بن موسی‌الكاظم(ع) یكی از امامزادگان شریف مدفون در شیراز و از نوادگان بلافصل امام موسی کاظم علیه السلام است كه دارای شجره‌نامه متقن بوده و تاریخ شهادت ایشان یكی از موثق‌ترین تاریخ‌های شهادت خاندان عصمت و طهارت است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار