• امروز پنج شنبه سوم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

با اجرای طرح مهر تحصیلی ۵ هزار بسته آموزشی میان دانش آموزان فارس توزیع شد

با اجرای طرح مهر تحصیلی ۵ هزار بسته آموزشی میان دانش آموزان فارس توزیع شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس از اجرای طرح مهر تحصیلی و توزیع ۵ هزار بسته آموزشی در سطح استان خبر داد.

 چهارشنبه 19 شهریور 1399   38  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس، حجت الاسلام سید عباس موسوی، عصر امروز در حاشیه مراسم توزیع پنج هزار بسته مهر تحصیلی که در اداره کل اوقاف فارس برگزار شد، اظهار داشت: بیش از پنج هزار بسته کمک آموزشی به ارزش هر بسته میانگین ۱۵۰ الی ۲۰۰ هزار تومان از محل موقوفه حاج عباسعلی تاجر و موقوفات منطبق استان میان دانش آموزان نیازمند استان فارسی توزیع آغاز شده است.

وی در ادامه با تصریح اینکه ارزش کلی این بسته‌ها حدود ۵21 میلیون تومان است، افزود: هر ساله با بازگشایی مدارس با نیات واقفین و خیرین تعدادی از بسته های آموزشی و لوازم التحریر در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس عنوان کرد: حدود چهار هزار بسته آموزشی در سطح شیراز و هزار و ۱۰۰ بسته در سطح استان توزیع خواهد شد.

در ادامه این مراسم، حجت الاسلام رحیم صفری گرائی معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف فارس در خصوص اهداف توزیع بسته های آموزشی اظهار داشت: با آغاز سال تحصیلی جدید اداره کل اوقاف طرحی را تحت عنوان «مهر تحصیلی» با نگاهی که به دانش آموزان بی بضاعت داشته از محل اجرای نیات خیرین نیک اندیش اجرا می کند که در قالب آن بسته های تحصیلی شامل کیف، دفتر، خودکار و... تهیه و در مناطق کم برخوردار شهر شیراز و سطح استان توزیع می کند.

وی اضافه کرد: تلاش شده است تا در تهیه بسته های آموزشی و تحصیلی از تولیدات و کالاهای ایرانی استفاده شود و به همین دلیل تمامی بسته های مهر تحصیلی از کالاهای تولید داخل و باتوجه به فرهنگ ایرانی و اسلامی تامین شد.
معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس ابراز کرد: موقوفه حاج عباسعلی تاجر در سال ۱۳۳۶ هجری قمری ثبت شده است و از آن زمان تاکنون نیت خیر این واقف بزرگ تداوم داشته است به نحوی که امروز با عنوان طرح مهر تحصیلی و در قالب تهیه لوازم تحصیل مقاطع دبستان و متوسطه اجرا ی نیت می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار