• امروز پنج شنبه سوم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

اعلام جزئیات برگزاری آزمون مفاهیم رشته‌های حفظ و قرائت مسابقات قرآن

اعلام جزئیات برگزاری آزمون مفاهیم رشته‌های حفظ و قرائت مسابقات قرآن

مدیركل اوقاف و امور خیریه فارس از برگزاری آزمون مفاهیم رشته‌های حفظ و قرائت تحقیق و ترتیل مسابقات قرآن اوقاف در سال جاری به‌صورت شفاهی خبر داد.

 سه شنبه 4 شهریور 1399   75  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس، حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی، مدیركل اوقاف و امور خیریه فارس، با اشاره به شیوه برگزاری مسابقات قرآن اوقاف گفت: چند سالی است كه آزمون مفاهیم به رشته‌های حفظ و قرائت مسابقات قرآن اوقاف اضافه شده است.

وی افزود: سال گذشته آزمون مفاهیم رشته‌های حفظ و قرائت تحقیق و ترتیل به‌صورت سیستمی برگزار شد اما امسال این آزمون به‌صورت شفاهی برگزار خواهد شد.

موسوی با بیان اینكه در سال جاری این آزمون از مفاهیم جزء یك و دو و یك جزوه ۲۰ صفحه‌ای برگزار خواهد شد، گفت: متسابقان در روز آزمون باید به سؤالات شفاهی كه از آن‌ها از همین جزوه سؤال می‌شود پاسخ دهند و نمره آن هم جزو نمرات كل تلاوت آن‌ها در مسابقات قرآن لحاظ می‌شود.

مدیركل اوقاف و امور خیریه فارس یادآور شد: آزمون مفاهیم همراه با تلاوت‌ها در مسابقات مرحله استانی لحاظ می‌شود كه زمان برگزاری آن را باید با ستاد مركزی مسابقات قرآن سازمان اوقاف هماهنگ كرده و متعاقباً اعلام خواهیم كرد.

وی بیان كرد: نفرات برگزیده اول تا سوم مرحله منطقه‌ای كه در روز گذشته اسامی آنان اعلام شده بود، به مرحله استانی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن اوقاف راه پیدا می‌كنند كه باید در آزمون مفاهیم هم شركت كنند.

موسوی همچنین گفت: جزء یك و دو قرآن كریم دارای ۲۵۲ آیه است كه از این تعداد ۱۲۰ آیه برای آزمون مفاهیم انتخاب شده است و تمام متسابقان رشته‌های حفظ و قرائت مرحله استانی باید به این سؤالات پاسخ دهند.
شایان ذکر است، متسابقین می توانند جهت دریافت منابع آزمون به نشانی اینترنتی اداره کل اوقاف فارس به آدرس ذیل مراجعه نمایند؛ 
 fars.oghaf.ir
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار