• امروز پنج شنبه سوم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

کمک 20 میلیارد ریالی اوقاف فارس به ایتام نیازمند

کمک 20 میلیارد ریالی اوقاف فارس به ایتام نیازمند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس از اهداء ۲۰ میلیارد ریال تبرکات علوی و کمک معیشتی به ایتام استان از محل موقوفه حاج خلیل زالی خبر داد.

 دوشنبه 20 مرداد 1399   27  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس، حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی، مدیركل اوقاف و امور خیریه فارس، با بیان اینكه همزمان با ایام دهه ولایت و امامت عیدغدیر طرح تبرکات علوی در استان فارس انجام شد، گفت: با هماهنگی به عمل آمده با دادستان شیراز به عنوان ناظر موقوفه حاج خلیل زالی و با اخذ مجوزهای لازم از نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به تعداد 4 هزار نفر از ایتام استانم فارس کمک های معیشتی صورت پذیرفت.
وی افزود: این کمک ها که از عواید موقوفه مرحوم زالی صورت پذیرفت شامل 20 میلیارد ریال بوده است و در قالب کمک معیشتی و اجرای طرح تبرکات علوی به ایتام تحت پوشش كمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و مؤسسات خیریه اختصاص یافت.
موسوی اظهار كرد: در شرایط فعلی کشور و باتوجه به شیوع ویروس کرونا که موجب تعطیلی و کم رونق شدن مشاغل متعددی شده است لازم است به خانواده هایی که در شرایط سخت اقتصادی هستند توجه بیشتری شود و این وضعیت را با همدلی و کمک های یکدیگر پشت سر گذاریم زیرا قطعا این مسیر نیز گونه ای از آزمون های الهی است و برای طی کردن آن نیاز به ایمان، توکل و صبر است.
مدیركل اوقاف و امور خیریه فارس با بیان اینكه یكی دیگر از فعالیت‌های ما در عید غدیر بحث اطعام بود، گفت: در این راستا از محل موقوفات مرتبط ۷ هزار پرس غذا در روز عیدغدیر در سطح استان توزیع شد.
وی بیان كرد: علاوه بر این‌ها به‌مناسبت عید غدیر دو مسجد كه از محل كمك‌های خیران ساخته شده بودند، در شهرستان‌های نورآباد ممسنی و بوانات افتتاح شدند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار