• امروز پنج شنبه سوم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد همزمان با عید سعید غدیر خم

آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد همزمان با عید سعید غدیر خم

همزمان با فرا رسیدن عید امامت و ولایت تعدادی از زندانیان جرائم غیر عمد مالی از محل کمک‌های موقوفات و خیرین آزاد می شوند.

 یک شنبه 12 مرداد 1399   52  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس حجت الاسلام سید عباس موسوی در نشست مشترک شورای خیرین استان فارس که باحضور مدیر کل و معاونین سازمان زندانهای استان فارس برگزارشد؛ با اعلام این مطلب گفت: مسلماً یکی از رسالت‌های اصلی ندامتگاه ها اصلاح و تربیت است که باید به آن توجه فراوان داشت.
وی افزود: آموزش زندانیان و اصلاح و تربیت مجرمین نقش اساسی در جلوگیری از ارتکاب جرم دارد و هر چه مبانی تربیتی و آموزشی در زندان ها افزایش یابد و قوی تر شود قطعا شاهد کاهش جرم خواهیم بود.
مدیر کل اوقاف فارس ادامه داد: متاسفانه بسیاری از این افراد به دلیل اینکه به لحاظ اجتماعی با مشکلاتی مواجه بوده اند و از امور معنوی فاصله داشته‌اند در زندگی خود نا آگاهانه مرتکب جرم شده اند و همانطور که مشاوران و متخصصان بر آموزش و تربیت یکایک افراد جامعه تاکید دارند؛ با آموزش های فرهنگی قرآنی و اصول تربیت اسلامی نیز می توان رویکردهای اخلاقی درمیان زندانیان و مجرمین ایجاد کرد که موجبات تغییر در رفتارها و شیوه زندگی شان پدید آورد.
موسوی با اشاره به اینکه اقدامات موثری به همین منظور و از سال‌های گذشته با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان زندان‌ها آغاز شده است، گفت: تجربه برگزاری کلاسهای قرائت و حفظ قرآن کریم و استفاده از ظرفیت تبلیغی حوزه های علمیه و اعزام مبلغان روحانی به زندانهای استان فارس در ایام مختلف سال نمونه‌های موفقی از تلاش برای آموزش، اصلاح و تربیت در ندامتگاه های فارس بوده است که باید تداوم یابد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس در ادامه این نشست از تلاش های این اداره کل برای آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد مالی تاکید کرد و افزود: این کار خداپسندانه انشاالله در سه مرحله در طول سال اجرا خواهد شد و در مرحله نخست آن به مناسبت عید سعید غدیر خم، عید ولایت و امامت، تعدادی از زندانیان جرائم غیر عمد مالی با هماهنگی با سازمان زندان های استان فارس آزاد خواهند شد.
حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه این اقدام از محل موقوفات منطبق استان و کمک های خیرین صورت می پذیرد، ابراز کرد: اسامی این افراد از سوی سازمان زندان ها تهیه می شود و شامل افرادی است که دیون آنها زیر ۱۰ میلیون تومان است که با مشارکت خیرین و از محل موقوفات منطبق استان فارس تا سقف ۸۰۰ میلیون ریال پرداخت می شود.
مدیر کل اوقاف فارس در پایان تصریح کرد: آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد مالی تداوم خواهد داشت و به یاری خداوند در سالروز ولادت نبی مکرم اسلام و همچنین ۱۲ بهمن ماه سال جاری نیز این طرح اجرا خواهد شد.
لازم به ذکر است در سال گذشته اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس از محل کمک‌های خیرین و موقوفات منطبق تعداد ۲۶ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد را در این طرح با پرداخت هزینه ای بالغ بر ۲ میلیارد ریال آزاد کرده بود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار