• امروز جمعه بیست و هشتم شهریور 1399 

اخبار سازمان اوقاف

باز گشایی 800 بقعه متبرکه استان فارس/ عدم برگزاری نماز جماعت در حرم‌ها

باز گشایی 800 بقعه متبرکه استان فارس/ عدم برگزاری نماز جماعت در حرم‌ها

معاون فرهنگی ـ اجتماعی اداره‌كل اوقاف و امور خیریه فارس از بازگشایی بقاع متبرکه استان كه ظرفیت بازگشایی با رعایت تمام پروتكل‌های بهداشتی را دارند، خبر داد.

 چهارشنبه 7 خرداد 1399   54  0      

حجت‌الاسلام رحیم صفری گرائی، معاون فرهنگی ـ اجتماعی اداره‌كل اوقاف و امور خیریه فارس، با اشاره به بازگشایی حرم‌های بزرگ كشورمان از روز گذشته، گفت: بعد از این تصمیم ستاد ملی مبارزه با كرونا، بقاع متبركه استان فارس نیز از امروز، ۶ خردادماه بازگشایی شدند.
وی با یادآوری اینكه بیش از یك هزار و ۴۰۰ بقعه متبركه در سطح استان فارس وجود دارند، افزود: از این تعداد تنها ۸۰۰ بقعه متبركه پتانسیل بازگشایی با رعایت تمام پروتكل‌های بهداشتی را دارند چون برخی از بقاع تنها یك ضریح هستند و نزدیك شدن به ضریح‌ها نیز در این شرایط ممنوع است.
صفری گرائی با تأكید بر اینكه تمام پروتكل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی ستاد ملی مبارزه با كرونا در بقاع متبركه رعایت می‌شود، گفت: ورود زائران با ماسك و دستكش الزامی است و همچنین فاصله‌گذاری اجتماعی نیز باید از سوی زائران رعایت شود.
معاون فرهنگی ـ اجتماعی اداره‌كل اوقاف و امور خیریه فارس گفت: همچنین به‌منظور حفظ سلامت زائران و عاشقان خاندان عصمت و طهارت نمازهای جماعت در بقاع متبركه تا اطلاع ثانوی برگزار نمی‌شود و تنها امكان زیارت با شرط عدم نزدیك شدن به ضریح برای زائران وجود دارد.
وی اظهار كرد: در برخی از بقاع متبركه شاخص و پرتردد نظیر حرم مطهر حضرت سیدعلاءالدین حسین(ع) به‌عنوان دومین حرم بزرگ این كلان‌شهر، تمهیدات ویژه بهداشتی نظیر كارگذاشتن تونل ضدعفونی‌كننده در قسمت بازرسی ورود و كار گذاشتن دستگاه‌های ضدعفونی كننده دست در قسمت‌های ورود و خروجی نیز تمهید شده است.
صفری گرائی همچنین گفت: به‌منظور حفظ سلامتی شیفتگان و زائران تقاضا داریم كه در زمان تشرف به زیارت، حداکثر همکاری را با خادمان خود در آستان‌های مقدس داشته باشند و نسبت به رعایت شیوه‌نامه‌های ابلاغی و اصول بهداشتی اعم از همراه داشتن ماسک و دستکش، توجه جدی به عمل آورند.
وی تاکید کرد: همچنین از زائران درخواست داریم هنگام تشرف به حرم های مطهر ضمن حفظ فاصله اجتماعی مناسب جانماز، کتب ادعیه، قرآن شخصی و بانوان چادر به همراه داشته باشند.
معاون فرهنگی اوقاف فارس در پايان ساعات كاری بقاع متبركه را در اين ايام، يك ساعت بعد از اذان صبح و يك ساعت قبل از اذان مغرب يعنی از ساعت ۷ صبح تا ۱۹ اعلام كرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار