• امروز جمعه بیست و هشتم شهریور 1399 

اخبار سازمان اوقاف

شب های قدر خاص ترین زمان برای اتصال به منبع معنویت و آرامش / سازمان اوقاف و امور خیریه کارنامه درخشانی در رسیدگی به امور نیازمندان دارد

شب های قدر خاص ترین زمان برای اتصال به منبع معنویت و آرامش / سازمان اوقاف و امور خیریه کارنامه درخشانی در رسیدگی به امور نیازمندان دارد

مدیر حوزه‌های علمیه فارس گفت: در شرایط شیوع ویروس كرونا كه خانواده‌ها استرس و نگرانی دارند، اتصالشان به منابع معنویت باعث آرامش می‌شود به خصوص اینكه كارشناسان معتقدند اضطراب در پایین آمدن سیستم ایمنی بدن نقش مهمی دارد.

 پنج شنبه 25 اردیبهشت 1399   51  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد استوارمیمندی، مدیر حوزه‌های علمیه استان فارس، در پاسخ به اینكه چگونه می‌توانیم از بركات ماه مبارك رمضان برای مقابله با كرونا كه هم‌اكنون همه‌گیر شده است، استفاده كنیم، گفت: رمضان، ماه ضیافت الهی و معنویت است و قطعاً معنویتی كه انسان را متصل به منبع توحیدی پروردگار كند، آرام‌بخشی دارد.
وی افزود: در شرایط شیوع ویروس كرونا كه خانواده‌ها استرس و نگرانی دارند، اتصالشان به منابع معنویت باعث آرامش می‌شود به خصوص اینكه كارشناسان معتقدند استرس و اضطراب در پایین آمدن سیستم ایمنی بدن نقش مهمی دارد. كسی كه ارتباط با معنویت دارد به آرامش می‌رسد زیرا فعال ما یشاء را خداوند می‌بیند و وقتی به آرامش می‌رسد، سیستم دفاعی بدن او نیز تقویت می‌شود.
مدیر حوزه های علمیه فارس تاکید کرد: شب های قدر یکی از خاص ترین زمان ها برای اتصال به منبع معنویت و ارتباط با خداوند و آرامش است به ویژه که این امر از راه توسل به ائمه معصومین علیهم السلام و امام زمان(عج) محقق می شود.
استوارمیمندی ادامه داد: كسی كه متوجه ذات پر قدرت الهی شد، برای رفع همه مشكلات از جمله برطرف شدن این ویروس متوجه ذات اقدس الهی شده و متوسل به اهل بیت(ع) می‌شود و همین می‌تواند موجبات جلب رضایت پروردگار شود و در تسریع ریشه‌كنی این بیماری مؤثر باشد.
سازمان اوقاف و امور خیریه کارنامه درخشانی در رسیدگی به امور نیازمندان دارد
مدیر حوزه‌های علمیه فارس بیان كرد: كار سومی كه در این زمینه مؤثر است، این است كه كسانی كه در وادی معنویت هستند به توصیه پیامبر(ص) در خطبه شعبانیه مبنی بر رعایت حقوق فقرا، ایتام، صله رحم و دستگیری نیازمندان توجه ویژه داشته باشند.
وی به فرمایشات مقام معظم رهبری در این باره نیز اشاره كرد و گفت: فرمان معظم‌له انگیزه مؤمنان را برای كمك به نیازمندان تقویت می‌کند. هرچقدر كه خیران و نیك‌اندیشان موقوفات و مبرات خود را در راه توانمندسازی نیازمندان به خصوص در ایام رمضان به كار گیرند، مسلماً موجب جلب رحمت خداوند می‌شود.
مدیر حوزه‌های علمیه فارس در ادامه سخنان خود با اشاره به توزیع ۷ هزار بسته معیشتی از محل موقوفات استان گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه کارنامه درخشانی در رسیدگی به امور نیازمندان و فقرا دارد كه از محل موقوفاتی كه برای اطعام ایتام و فقرا وقف شده‌اند، این كار را انجام می‌دهد.
وی اضافه كرد: حضور اوقاف در این عرصه هم خیران را دلگرم می‌كند و هم می‌تواند فرایند كمک‌ به نیازمندان را جهت‌دهی بهتری كند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار