• امروز چهارشنبه هفنم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان تحریم‌ها را بی‌معنا می‌کند/ گسترش موقوفه دانش‌سلامت کوثر به‌منظور تولید انواع ایمپلنت

توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان تحریم‌ها را بی‌معنا می‌کند/ گسترش موقوفه دانش‌سلامت کوثر به‌منظور تولید انواع ایمپلنت

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن بازدید از موقوفه دانش سلامت کوثر تاکید کرد: توسعه فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان تحریم‌ها را بی‌معنا می‌کند.

 چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399   25  0      

به گزارش روابط عمومی  اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی خاموشی طی سفر کوتاهی به  این استان از موقوفه دانش سلامت کوثر بازدید کرد.
 
دکتر خاموشی در حاشیه بازدید از شرکت موقوفه دانش‌بنیان سلامت کوثر گفت :موقوفه دانش سلامت کوثر درزمینهٔ تجهیزات پزشکی مشغول فعالیت است و در این راستا اقدام به تولید قطعات تجهیزات پزشکی و ایمپلنت می‌کند .
 
وی شرط بقاء این موقوفه را ارتقاء کیفیت تولیدات ،تأمین نیاز بازار داخلی، توجه به صادرات و همچنین آینده‌نگری درزمینهٔ تولیدات  دانست و با تأکید بر اینکه تفکر و مدیریت جهادی کارخانه‌هایی همچون موقوفه دانش سلامت کوثر، به قطع وابستگی‌ها می‌انجامد، افزود :معتقدم توسعه فعالیت این قبیل شرکت‌های دانش‌بنیان، علاوه  بر آنکه تحریم‌ها را بی‌معنا  می کند قطع وابستگی‌ها  را نیز رقم می‌زند و کشور را بر قله‌های استقلال می‌نشاند.
 
خاموشی، با اشاره به اینکه موقوفه دانش سلامت کوثر درزمینهٔ تجهیزات پزشکی خاص پیرامون تولید ایمپلنت فعالیت می‌کند ،اظهار داشت: در این زمینه، ضرورت توسعه  فعالیت این واحد تولیدی احساس شد که در این خصوص نسبت به  خریداری یک سوله باهدف  تجهیز و  تکمیل این واحد تولیدی اقدام کردیم.
 
وی با تأکید بر اینکه ضروری است که مجموعه موقوفه دانش سلامت کوثر در تولید کامل ایمپلنت‌ها فعالیت خود را گسترش دهد، گفت: این مجموعه باید بتواند درزمینهٔ تولید ایمپلنت‌های استخوانی ،فک و صورت، ایمپلنت‌های دندانی و حتی پروتزهای زانویی هم فعالیت کند. همچنین این واحد تولیدی باید درزمینهٔ تولید سایر تجهیزات پزشکی موردنیاز کشور فعال باشد.
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ، شرط بقاء این موقوفه را ارتقای کیفیت تولیدات دانست و بیان داشت: این مجموعه باید در ابتدا اقلام موردنیاز بازار داخلی را تولید کند و پس از آن صادرات این تولیدات را در دستور کار خود قرار دهد؛ ضمن اینکه با تدبیر و  آینده‌نگری به ‌فکر تولید و تأمین تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور در آینده هم باشد.
 
خاموشی بر لزوم همدلی دانشگاهیان و شرکت‌های دانش‌بنیان در همه امور به‌ویژه تولید تجهیزات پزشکی باهدف قطع وابستگی‌ها تأکید کرد و گفت: در این راستا ،موقوفه دانش سلامت کوثر با خریداری یک  واحد سوله تلاش می‌کند ضمن رعایت استانداردهای تولید تجهیزات پزشکی ، فعالیت خود را توسعه داده و با رعایت ضوابط، مرغوب‌ترین  محصولات را تولید کند.
 
وی تصریح کرد: هر کشور و هر انقلابی که ادعای تمدن سازی آینده را دارد، باید در خصوص ارزان‌سازی زندگی شهروندان خود برنامه داشته باشد.
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: در همین خصوص، تدبیر ما این است کالاهای پزشکی موردنیاز مردم را که گاهی به قیمت گزافی تهیه می‌کنند؛ به قیمت بومی و مناسب تولید کنیم  و برای استفاده عموم، در اختیار مجموعه‌های پزشکی قرار دهیم.
 
خاموشی در پاسخ به این سؤال که آیا فعالیت موقوفه دانش‌بنیان سلامت کوثر در تولیدات تجهیزات پزشکی  کشور منحصربه‌فرد است، گفت: اگرچه در این سبک در  کشور اقداماتی انجام‌شده؛ اما آن‌گونه که موقوفه دانش سلامت کوثر درزمینهٔ تولید ایمپلنت، مستقل است ،کارخانه‌ای در کشور در این سبک و به این شکل فعالیت نداشته است و امیدواریم که این مجموعه بتواند سهم خوبی از بازار کسب کند و  به فعالیت خود به‌صورت گسترده و با ظرفیت کامل ادامه دهد به‌نحوی‌که مشکل تولید تجهیزات پزشکی کشور مرتفع شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار