• امروز چهارشنبه هفنم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مدیرکل اوقاف فارس خبر داد:  آغاز ثبت نام چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در فارس

مدیرکل اوقاف فارس خبر داد: آغاز ثبت نام چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در فارس

مدیرکل اوقاف فارس با اعلام خبر فوق، هدف از برگزاری این دوره از مسابقات قرآن کریم سراسر کشور را انس هرچه بیشتر اقشار مختلف جامعه با این کتاب آسمانی دانست و گفت: سطح این مسابقات از مرحله شهرستانی و استانی شروع شده و تا مراحل ملی و بین‌المللی تداوم خواهد داشت.

 یک شنبه 7 اردیبهشت 1399   57  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف فارس، حجت الاسلام سید عباس موسوی با اشاره به قدمت ۴۰ ساله برگزاری مسابقات قرآن کریم در کشور، گفت: ضروری است ضمن بررسی و آسیب شناسی مستمر نقاط  قوت و ضعف مسابقات قرآن در سالهای گذشته، نسبت به برنامه ریزی و برگزاری مطلوب  مسابقات قرآن کریم اقدام گردد.
وی با اشاره به تهیه و ابلاغ شیوه نامه چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم در سال ۹۹، اظهار داشت: این دوره از مسابقات در دو بخش خواهران و برادران در رشته های حفظ جزءهای ۵ ،۱۰ و ۲۰و همچنین حفظ کل قرآن کریم برگزار می‌شود .
مدیرکل اوقاف فارس با بیان اینکه حفظ جزء های  ۵ و ۱۰ قرآن کریم در سطوح شهرستان و استان برگزار می‌شود، اظهار داشت: این در حالی است که حفظ ۲۰ جزء قرآن کریم در سطوح شهرستان، استان و ملی بوده و حفظ کل قرآن کریم نیز شامل مراحل شهرستانی، استانی، ملی و بین المللی  می شود‌.
وی، مراحل رشته های قرائت ترتیل و قرائت تحقیق را شامل سطوح شهرستانی، استانی و ملی اعلام کرد و افزود: آخرین سطح مسابقات قرائت برای خواهران در رشته قرائت تحقیق تا مرحله ملی و برای برادران تا مرحله بین المللی است.
حجت الاسلام موسوی  با اشاره به اینکه شرکت  در رشته اذان، تنها مختص آقایان است و تا سطح ملی هم برگزار می شود، بیان داشت: رشته دعاخوانی نیز در دو بخش خواهران و برادران در مرحله مقدماتی به صورت ضبطی انجام می‌شود و در مرحله نهایی نیز به شکل متمرکز ملی برگزار می شود.
مدیرکل اوقاف فارس محتوای رشته دعاخوانی در مرحله مقدماتی را شامل دعاهای کمیل و ندبه و ادعیه ایام هفته دانست و افزود: رشته همسرایی و همخوانی قرآن کریم نیز صرفا ویژه برادران است که در مرحله مقدماتی به صورت ضبطی و در مرحله نهایی به شکل متمرکز ملی برگزار می شود.
وی در خصوص رشته تفسیر عمومی قرآن کریم نیز گفت: این رشته در دو بخش خواهران و برادران از مرحله استانی تا ملی برگزار می شود؛ به نحوی که رقابت به صورت آزمون کتبی در قالب ۴۰ سوال تستی و دو سوال تشریحی از تفسیر سوره مریم می باشد.ضمن اینکه منبع برای شرکت کنندگان این دوره از مسابقات قرآن کریم، تفسیر نمونه یا  صفوه التفاسیر می باشد.
مدیرکل اوقاف فارس با تاکید به اینکه چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه بزرگسالان و افراد بالای ۱۸ سال می باشد، اظهار داشت: ثبت نام این دوره از مسابقات قرآن کریم از شنبه مورخ  ششم اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده و تا ۱۶خرداد ماه ادامه خواهد داشت.
حجت الاسلام موسوی افزود: تمامی مراحل ثبت نام چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قران کریم، صرفاً به صورت الکترونیکی است و  از طریق مراجعه به سایت رسمی مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران به نشانی my.oghaf.ir می باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار