• امروز سه شنبه بیست و یکم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

نهضت قرآن‌خوانی با لحن عربی در شیراز به راه افتاد

نهضت قرآن‌خوانی با لحن عربی در شیراز به راه افتاد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه ۳ شیراز از اجرای طرح نهضت قرآن‌خوانی با لحن عربی به‌صورت مجازی در این كلان‌شهر خبر داد.

 یک شنبه 3 فروردین 1399   50  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس، حجت‌الاسلام سیدمیثم حسینی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه ۳ شیراز، از اجرای طرح نهضت قرآن‌خوانی با لحن عربی در شیراز خبر داد و گفت: این طرح به‌صورت مجازی و كاملاً غیرحضوری اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به اهداف اجرای این طرح افزود: گسترش توانمندی روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم به لحن عربی در سطح جامعه، آموزش کامل الفبای زبان عربی با صرفه‌جویی در وقت و هزینه مخاطبان، تقویت سطح روخوانی و روانخوانی عموم مردم،‌ تصحیح قرائت نماز و استفاده هدفمند از گوشی موبایل به عنوان ابزاری در خدمت قرآن از جمله اهداف این طرح هستند.

حسینی اظهار كرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و ایجاد شرایط جدید در کشور و تعطیلی اماکن و جلسات مذهبی و ...، آموزش‌های غیر حضوری به خصوص در زمینه‌های قرآنی ضروری  به نظر می‌رسد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه ۳ شیراز با اشاره به تأثیر اجتماعی این طرح گفت: یکی از اهداف این طرح شرکت افراد به صورت خانوادگی در کارگاه است که این مهم، علاوه بر ترویج زبان وحی می‌تواند به نزدیک‌ترین دستگاه همراه(موبایل) افراد جامعه در حال حاضر ورود پیدا کند و مدت زمانی هدفمند را به خود اختصاص دهد.

وی با بیان اینكه این دوره به صورت طبیعی  در ۹۰ جلسه برگزار می‌شود اما با این طرح نو آموزش در ۱۰ ساعت غیرحضوری اجرا می‌شود، گفت: علاقه‌مندان در رده‌های سنی ۸ تا ۸۰ سال همراه با خانواده می‌توانند در این طرح شركت كنند.

حسینی با تصریح اینكه ثبت‌نام در این طرح از روز شنبه، ۲ فروردین‌ماه جاری آغاز شده است، گفت: علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام می‌توانند نام و نام خانوادگی خود همراه با عبارت «قرآن‌خوانی» به شماره ۰۹۱۷۳۰۵۶۶۹۶ در نرم‌افزار واتس‌آپ ارسال كنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه ۳ شیراز با بیان اینكه وسایل مورد نیاز جهت شركت در این دوره موبایل، هندزفری و دفتر و خودكار است، گفت: به پذیرفته‌شدگان این دوره در آزمون مجازی مدرك‌های سطح یک٬ سطح دو و سطح سه روخوانی و روان‌خوانیِ سازمان دارالقرآن الکریم اعطا خواهد شد.

وی، هزینه ثبت‌نام در این طرح را ۳۰ هزار تومان اعلام كرد و گفت: این طرح به‌همت مؤسسه قرآن‌پژوهان اهل قلم و با همكاری اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه ۳ شیراز، حرم امامزاده سیدعبدالله(ع) و سیدمحمد(ع) اجرا می‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار