• امروز چهارشنبه هفنم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

لغو مراسم پنجشنبه آخر سال در بقاع متبرکه سراسر استان فارس

لغو مراسم پنجشنبه آخر سال در بقاع متبرکه سراسر استان فارس

مدیر کل اوقاف فارس از لغو برگزاری مراسم پنجشنبه آخر سال در بقاع متبرکه استان به منظور جلوگیری از تجمعات و شیوع ویروس کرونا خبر داد.

 سه شنبه 20 اسفند 1398   48  0      

 به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس، حجت الاسلام سید عباس موسوی با اشاره به نزدیک شدن ایام پایان سال و فرارسیدن سال نو گفت: باتوجه به اینکه در آستانه سال نو قرار داریم و براساس سنت دیرینه در آخرین پنجشنبه سال مردم ما برای زیارت اهل قبور و قرائت فاتحه در بقاع متبرکه و محل دفن اموات خود حضور می‌یابند و به غبارروبی و عطرافشانی مزار شریف شهداء و درگذشتگان خود می‌پردازند؛ این مسئله باتوجه به شرایط فعلی کشور و شیوع ویروس کرونا می تواند برای سلامتی هم وطنان مخاطره آمیز باشد و موجب گسترش بیشتر ویروس شود .
وی افزود: به همین جهت و به منظور جلوگیری از تجمعات برگزاری مراسم های پنجشنبه آخر سال و آیین های نمادین غبارروبی و عطر افشانی بقاع متبرکه در تمامی آستان های مقدس امامزادگان فارس لغو شده است و امکان حضور زائر در بسیاری از بقاع متبرکه وجود ندارد و محدودیت تردد صرفا در برخی بقاع شاخص استان فارس وجود دارد.
موسوی یاد آور شد: شست و شو و ضد عفونی مستمر حرم های مطهر امامزادگان و بقاع متبرکه، جلوگیری از تماس مستقیم زائران با ضریح های مطهر از طریق جداسازی و محصور کردن ضریح، اعمال محدودیت های زیارتی و تردد و تعطیلی مراسم های مذهبی جمعی از جمله اقداماتی است که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در اماکن مقدس و زیارتی استان اجرا می شود. 
مدیر کل اوقاف فارس تاکید کرد: رعایت نکات بهداشتی و مراقبت از سلامت باید وظیفه اصلی همه مردم خصوصا در شرایط شیوع بیماری های واگیردار باشد و ان شاالله با همکاری و همدلی می‌توانیم از گسترش بیماری جلوگیری کنیم و آرامش را در جامعه برقرار کنیم.  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار