• امروز جمعه بیست و هشتم شهریور 1399 

اخبار سازمان اوقاف

فارس میزبان 145 مبلغ اعزامی از شهر مقدس قم خواهد شد

فارس میزبان 145 مبلغ اعزامی از شهر مقدس قم خواهد شد

به مناسبت فرا رسیدن شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) مبلغانی از شهر مقدس قم به نقاط مختلف استان فارس اعزام خواهند شد .

 دوشنبه 30 دی 1398   62  0      


به گزارش روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه فارس، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس با اعلام این خبر اظهار داشت: 145 نفر از روحانیون از شهر مقدس قم و 100 نفر از مبلغین بومی شهر شیراز روز 5 بهمن ماه از حرم مطهر علی بن حمزه(ع) به مناطق مختلف استان فارس اعزام خواهند شد و تا 11 بهمن حضور خواهند داشت.
حجت الاسلام رحیم صفری گرایی افزود: همه ساله در ایام شهادت بانوی صبر و شکیبایی حضرت فاطمه زهرا (س)، سوگواره یاس نبوی توسط اداره اوقاف و امور خیریه در کلیه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی استان اجرا می شود که در راستای این طرح، مبلغین بومی و اعزامی از شهر مقدس قم در جهت برگزاری مراسم سوگواره یاس بنوی به شهرستان ها و مناطق محروم استان اعزام می شوند .
حجت الاسلام صفری با بیان اینکه این مبلغین در جهت ترویج فرهنگ شیعی به نواحی مختلف استان اعزام می شوند ابراز کرد: در آستانه ایام سوگواری شهادت صدیقه کبری حضرت زهرا (س) در کلیه بقاع شاخص استان و شهرستانها مراسم سوگواری با حضور مردم بر پا خواهد شد که در برخی بقاع متبرکه خیمه های معرفت دینی با غرفه های از جمله کودک، نوجوان، چند رسانه ای و مشاوره برپا می گردد.
معاونت فرهنگی اوقاف فارس در پایان خاطر نشان کرد: بیشترین تعداد مبلغین به شهرستان لارستان و مرودشت اعزام خواهند شد که به ترتیب 17 و 13 نفر می باشند .
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار