• امروز جمعه بیست و هشتم شهریور 1399 

اخبار سازمان اوقاف

نظامیان عراق روضه خوان خادمان موکب شهدای مدافع حرم اداره کل اوقاف فارس

نظامیان عراق روضه خوان خادمان موکب شهدای مدافع حرم اداره کل اوقاف فارس

یکی از برکات معنوی زیارت اربعین روضه خوانی و مدیحه سرایی نظامیان عراق برای خادمان و زائران امام حسین(ع) است که در میان روضه خوانی، زائران و خادمان نیز حاجت های خود را طلب می کنند.

 شنبه 27 مهر 1398   51  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس، این روز ها خدمات موکب شهدای مدافع حرم به اوج خود رسیده به طوری که فراتر از موکب نشان می دهد.

در این موکب عصر هر روز نظامیان در موکب شهدای مدافع حرم به گرد یکدیگر جمع می شوند و برای خود و دیگر زائران سید الشهدا(ع) مداحی و روضه خوانی می کنند.

ابتدا هنگامی که همه نظامیان جمع شدند بدون اینکه یه یکدیگر اسرار کنند داوطبانه هر روز یک نفر میکروفن را برداشته و مدیحه سرایی را آغا می کنند، پس از اینکه سینه زنی را شروع کردند زائران نیز گروه گروه به همراه این نظامیان سینه زنی را شروع می کنند.

به قدری سینه زنی ادامه می یابد که صدای آن تا چند صد متر آن طرف تر می رود، البته در میان سینه زنی که انجام می شود، روضه خوانی حضرت زینب (س) و امام حسین(ع) و همچنی برخی دیگر از معصومین خوانده می شود.

با توجه به اینکه جایگاه مدیحه سرایی و روضه خوانی در کنار موکب شهدای مدافع حرم اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس واقع شده است بلافاصله پس از آغاز مدیحه سرایی و روضه خوانی خادمان نیز در این مکان حاضر شده و سینه زنی را شروع می کنند، همچنین اگر خدمت رسانی به زائران مانع حضور در مراسم شود در هنگام روضه مشاهده می شود که اشک ها بر روی ظرف غذاهایی که توزیع می شود می ریزد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار