• امروز سه شنبه سی و یکم اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

همزمان با سراسر كشور؛ آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در ۳۵ نقطه فارس برگزار شد

همزمان با سراسر كشور؛ آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در ۳۵ نقطه فارس برگزار شد

همزمان با سراسر كشور، هفدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در ۳۵ نقطه استان فارس برگزار شد.

 پنج شنبه 9 اسفند 1397   146  0      

همزمان با سراسر كشور، آزمون كتبی هفدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن امروز، ۹ اسفندماه در ۳۵ حوزه امتحانی استان فارس برگزار شد.
این آزمون در شهر مقدس شیراز در محل دانشكده مطالعات تطبیقی قرآن كریم شیراز با حضور ۳ هزار نفر اعم از بانوان و آقایان در رده سنی بزرگسال به اجرا درآمد.
حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی، مدیركل اوقاف و امور خیریه فارس در حاشیه این آزمون گفت: این آزمون همراه با تمام نقاط كشور در این استان برگزار شده است.

مشاركت ۱۴ هزار نفر در فارس
وی با بیان اینكه در این دوره از آزمون بیش از ۱۴ هزار نفر از استان فارس برگزار شد كه ۱۳ هزار و ۳۰۰ نفر خانم و مابقی آقا بودند، گفت: آزمون مذكور با همكاری مشترك سازمان اوقاف و امور خیریه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شده است.

آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در 35 نقطه فارس برگزار شد
موسوی اظهار كرد: این آزمون شامل بخش‌های مختلفی نظیر آزمون پایانی طرح ۱۴۵۲، آزمون رشته‌های معارفی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن اوقاف و آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن مربوط به وزارت ارشاد است.
سیدامیرعباس جلالی، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌كل اوقاف و امور خیریه فارس نیز در حاشیه این آزمون به خبرنگار ایكنا گفت: آزمون طرح ۱۴۵۲ كه امروز نیز برگزار می‌شود در سه بخش ناس تا زلزال، ناس تا طارق و ناس تا نبأ اجرا شده است.
وی افزود:‌ رشته‌های معارفی مسابقات قرآن اوقاف نیز شامل رشته‌هایی نظیر نهج‌البلاغه، تفسیر و حفظ موضوعی و همچنین آزمون حفظ و مفاهیم قرآن نیز شامل مفاهیم نهج‌البلاغه، تدبر و مفاهیم قرآن هستند.
جلالی با بیان اینكه این آزمون در دو نوبت ۸ تا ۱۰ و ۱۰ تا ۱۲ برگزار شده است، گفت: نوبت ۸ تا ۱۰ ویژه كلیه رشته‌های حفظ به جز حفظ جزء ۳۰ و نوبت دوم نیز برای سایر رشته‌هاست.
اعلام نتیجه آزمون ظرف ۴۸ ساعت آینده
رئیس اداره امور قرآنی اداره‌كل اوقاف و امور خیریه فارس یادآور شد: نتیجه این آزمون نیز ظرف ۴۸ ساعت آینده در سایت quranedu.ir قابل رؤیت خواهد بود.
وی همچنین ادامه داد: نفرات برتر آزمون معارفی مسابقات اوقاف به مرحله استانی راه پیدا كرده و افرادی كه در آزمون طرح ۱۴۵۲ حائز نمره ۹۰ به بالا شوند، در قرعه‌كشی شركت داده خواهند شد.
جلالی به آزمون شفاهی نیز اشاره كرد و گفت: آزمون شفاهی طی روزهای ۱۱ تا ۱۶ اسفندماه جاری در ۳۱ نقطه استان فارس برگزار خواهد شد كه این آزمون در شیراز در حرم شاه داعی الی‌الله برگزار خواهد شد. 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار