• امروز پنج شنبه سی و یکم مرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

تغییر نگاه واقفان فارس به وقف‌های موردنیاز جامعه به برکت انقلاب اسلامی

تغییر نگاه واقفان فارس به وقف‌های موردنیاز جامعه به برکت انقلاب اسلامی

معاون بهره‌وری اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس گفت: یکی از دستاوردهای حوزه وقف در این استان و بعد از انقلاب اسلامی، تغییر نگاه واقفان به سمت وقف‌های موردنیاز جامعه است.

 سه شنبه 23 بهمن 1397   78  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، الیاس رضایی اظهار داشت: دستاوردهای وقف در استان فارس و بعد از انقلاب اسلامی بسیار گسترده است که یکی از آن‌ها را می‌توان تلاش برای تغییر نگاه واقفان و ثبت وقف‌های جدید مطابق با نیازهای روز جامعه ذکر کرد.
وی افزود: قبل از این، اکثر و بیش از 70 درصد از نیات واقفان خیراندیش درزمینه مراسم روضه‌خوانی و اطعام بود و در خیلی از بخش‌ها و ازجمله، امور قرآنی، سلامت، فن‌آوری و علم کمتر شاهد وقف بودیم.
رضایی گفت: اگر چنین وقف‌هایی نیز وجود داشت؛ درصد کمی از موقوفات را شامل می‌شد.
این مسئول اظهار داشت: اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس در سال‌های بعد از انقلاب اسلامی موفق شد که تقریباً نگاه واقفانی که املاک خود را وقف کرده و همچنین خیرانی که درصدد وقف املاک خود بودند را، معطوف به نیازهای روز جامعه کند.
وی افزود: با توجه به این تلاش‌ها، وقف‌های بزرگی در موضوعاتی مانند علم و پژوهش و آموزش و فناوری به ثبت رسیده است و برخی از موقوفاتی نیز که از قبل وجود داشت؛ با نیازهای روز جامعه در حوزه سلامت هماهنگ شد.
رضایی گفت: یکی از دستاوردهای بزرگ اوقاف فارس در چند سال اخیر، رساندن این پیام به جامعه هدف خود شامل خیران و کسانی که به هر دلیل استعداد واقف شدن رادارند است که می‌توانند وقف‌های جدیدی متفاوت‌تر از گذشته و هم‌خوان با نیازهای روز جامعه داشته باشند که دستاورد کمی نیست.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار