• امروز دوشنبه سی و یکم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

میان اوقاف و جهادکشاورزی به امضا رسید تفاهم‌نامه‌ای برای تسهیل کشت گلخانه‌ای در استان فارس

میان اوقاف و جهادکشاورزی به امضا رسید تفاهم‌نامه‌ای برای تسهیل کشت گلخانه‌ای در استان فارس

با انعقاد تفاهم‌نامه‌ مشترک میان سازمان جهاد کشاورزی و اوقاف فارس علاوه برکارآفرینی، تسهیل در کشت گلخانه‌ای و استفاده بهینه از اراضی اوقافی برای کشاورزی نیز محقق می‌شود.

 یک شنبه 23 دی 1397   67  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس،تفاهم‌نامه شرایط احداث گلخانه‌، سایبان و توسعه کشت‌های متراکم و کنترل شده ظهر امروز میان مسوولان اداره‌کل اوقاف و امور خیریه فارس و سازمان جهاد کشاورزی فارس به تبادل رسید.

‌مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس در نشستی که به این منظور با حضور مسوولان سازمان جهاد کشورزی فارس اظهار داشت: در راستای اجرای اهداف اقتصاد مقاومتی باید شرایطی فراهم شود که ارکان اصلی اقتصادی به ویژه بخش کشاورزی رونقی بیش از پیش داشته باشد.

حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی افزود: این امر با همکاری متقابل نهادهای اجرایی محقق می‌شود که امید است تفاهم‌نامه پیش‌رو گامی موثر در این راستا باشد.

وی هدف از تبادل این تفاهم‌نامه با سازمان جهادکشاورزی را همکاری دوجانبه برای استفاده بهینه از اراضی اوقافی تحت کشت اعلام کرد و گفت: از این پس مستاجرینی که قصد احداث گلخانه، به منظور کشت گلخانه‌ای داشته باشند با شرایطی که در نظر گرفته شده است از پرداخت هزینه‌هایی که در گذشته انجام می‌شده معاف می‌شوند.

موسوی اظهار داشت: با هماهنگی‌های صورت‌گرفته از این پس اداره جهادکشاورزی استان از صدور مجوز در اراضی اوقافی خودداری می‌کند.

در ادامه این نشست رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اهمیت کشت گلخانه‌ای برای صرفه‌جویی در مصرف آب اظهار داشت: یکی از فعالیت‌هایی که برای حل بحران آب در استان اهمیت بسزایی دارد کشت گلخانه‌ای است که در شرایط کم‌آبی مصرف آب را بین 10 الی 15 برابر کاهش می‌دهد.

محمدمهدی قاسمی گفت: بنابر آمار تجربی 80هزار هکتار کشت فضای باز سبز فقط در 7هزار هکتار زمین گلخانه‌ای انجام می‌شود که همین امر به معنای اهمیت بسزای کشت گلخانه‌ای است.

وی با اشاره به این نکته که مشکلاتی که سازمان جهاد کشاورزی استان با اراضی اوقافی داشته با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه استان حل شده است خاطرنشان کرد: با امضای این تفاهم‌نامه و تشکیل کارگروه ویژه امید است که در هر هکتار گلخانه 10 تا 12 نفر به اشتغال بپردازند که این امر مهم از اصلی‌ترین اهداف امضای این تفاهم‌نامه است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار