• امروز دوشنبه بیست و هفنم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ساعت اداره

کانال سروش

نرم افزار خدمات غیر حضوری سازمان اوقاف

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

آیت‌الله دستغیب تأکید کرد: استفاده از ظرفیت حرم‌ها برای تحقق اهداف انقلاب

آیت‌الله دستغیب تأکید کرد: استفاده از ظرفیت حرم‌ها برای تحقق اهداف انقلاب

تولیت آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) تأكید كرد كه باید از ظرفیت حرم‌ها در تحقق اهداف انقلاب اسلامی، تحکیم مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی و مکتب اسلام در سطح عام خوب استفاده كنیم.

 پنج شنبه 20 دی 1397   68  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، آیت‌الله سیدعلی اصغر دستغیب، تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) در دیدار با كمیته نمایندگان شورای عالی آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه سراسر کشور كه در این حرم مطهر برگزار شد، با اشاره به تشكیل این نشست‌ها و این كمیته گفت: بنایی كه توسط تولیت آستان قدس رضوی گذاشته شده با استقبال تولیت‌های سایر حرم‌ها مواجه شده است كه این یك فرصت بزرگی است و امیدواریم این مسئله تداوم داشته باشد و پایان نیابد.
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری ابراز امیدواری كرد كه بر اساس همبستگی و هماهنگی و همكاری میان تولیت‌های اعتاب مقدسه، اهداف تشكیل این نشست‌ها به‌صورت كامل تحقق پیدا كند.
وی، هماهنگی و همكاری تولیت‌های اعتاب مقدسه را یك ظرفیت بسیار بالا توصیف كرد و گفت:‌ اتحادیه‌ها و مجموعه‌های فراوانی در سطح ایران و جهان اسلام داریم كه خیلی هم خوب است و هر كدام هم به نوعی پشتوانه‌های معنوی و حمایتی دارد اما آن ظرفیتی كه این اعتاب مقدسه دارد شاید بی‌نظیر باشد.
آیت‌الله دستغیب گفت: این ظرفیت بی‌نظیر به دلیل اقبال و علاقه مردم به صاحبان این مقابر و مزارها خصوصاً در رأس همه حضرت ثامن‌الائمه امام رضا(ع) است و بعد از آن خواهر مكرم ایشان حضرت معصومه(س) و امامزادگان بزرگواری كه در جوار آن‌ها هستیم خصوصاً حضرت احمدبن موسی(ع).
تولیت آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) تأكید كرد: باید از این فرصتی كه پیش آمده در تحقق اهداف انقلاب اسلامی، تحكیم مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی و مكتب اسلام در سطح عام خوب استفاده كنیم.
وی یادآور شد كه بحمد الهی مسئولان حرم‌های عراق و سوریه نیز متمایل به همكاری و همراهی با ما شده‌اند كه این مسئله بسیار مهمی است و باید آن را حفظ كنیم.
آیت‌الله دستغیب در بخش دیگری از سخنان خود به علاقه و ارادت مقام معظم رهبری به خاندان اهل بیت(ع) و امامزادگان مطهر مدفون در شیراز اشاره كرد و گفت: معظم‌له در چند مرحله تأكید داشتند كه صحن حضرت شاهچراغ(ع) به صحن حضرت سیدعلاءالدین حسین(ع) متصل شود كه این مسئله نشان از علاقه ایشان به این امامزاده‌هاست.
تولیت آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) همچنین گفت: نشست تولیت‌های اعتاب مقدسه ایران بناست كه در اردیبهشت‌ماه سال آینده به میزبانی حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار شود.
وی بیان كرد: علاوه بر این نشست تولیت‌های اعتاب مقدسه جهان اسلام نیز در تیرماه سال آینده به میزبانی این شهر مقدس برگزار خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار