• امروز دوشنبه سی و یکم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مدیر کل اوقاف و امورخیریه فارس: ششمین جشنواره ملی عکس

مدیر کل اوقاف و امورخیریه فارس: ششمین جشنواره ملی عکس "وقف، چشمه همیشه جاری" در شیراز برگزار می شود / اعلام فراخوان جشنواره

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان فارس گفت: ششمین جشنواره ملی عکس سازمان اوقف و امور خیریه امسال در شیراز برگزار می شود.

 دوشنبه 17 دی 1397   120  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، حجت الاسلام و المسلمین سید عباس موسوی در آیین رونمایی از پوستر فراخوان ششمین جشنواره ملی عکس اداره کل اوقاف و امور خیریه که با عنوان "وقف، چشمه همیشه جاری" در شیراز برگزار می شود، بیان کرد: تبلیغ در حوزه دین و ارزشهای اسلامی که یک رکن اساسی در فرآیند هویت سازی جامعه اسلامی است، باید در قالب ها و صورت های گوناگون ارئه گردد تا زیبایی این ارزشها برهمگان نمایان شود.
موسوی افزود: در این میان هنر با توجه به زبان ارتباطی خاص چنانچه به درستی مورد توجه قرار بگیرد، می تواند بهترین وسیله جهت ترویج اشاعه و ارزشهای دینی و انسانی باشد که در همین راستا سازمان اوقاف و امور خیریه ششمین جشنواره "وقف چشمه همیشه جاری" را به منظور مشارکت هرچه بیشتر هنرمندان در بالابردن سطح آگاهی شهروندان از پتانسیل و امکانات آثار و برکات وقف و نیازهای آن برگزار می نماید، لذا اداره کل اوقاف امور خیریه استان فارس که در سال گذشته میزبان جشنواره ملی شعر وقف بوده امسال میزبان هنرمندان در حوزه عکاسی خواهد بود.
به گفته موسوی؛ ارتباط مردم و جامعه با سنت حسنه وقف و ثبت نتایج مثبت و ماندگار آن شامل وقف و محیط زیست، وقف و سلامت و درمان، وقف سبک زندگی و آثار اجتماعی آن، وقف و امامزادگان و بقاع متبرکه، وقف؛ اقتصاد و توسعه علم وفن آوری، وقف جمعی و مشارکتی، وقف و ترویج فرهنگ و معارف قرآنی، وقف،تبلیغ و ترویج معارف اهل بیت علیه السلام، وقف و ازدواج، وقف و اطعام، وقف و احسان و ایتام و فقرا موضوعات این جشنواره هستند.
وی با بیان اینکه این جشنواره در در دوبخش عکاسی حرفه ای و عکس با مویابل برگزار می شود افزود: هر هنرمند می‌تواند درهر دو بخش حرفه ای و موبایل شرکت نماید و در هر بخش حداکثر ۵ اثر ارسال کند.
رییس ششمین جشنواره ملی عکس وقف در خصوص اهداف این جشنواره نیز گفت: تبلیغ و ترویج سنت وقف در قالب هنر، گسترش فعالیت های فرهنگی هنری، جریان سازی برای تولید اثار فاخر در رابطه با وقف، تشویق هنرمندان و پدیداورندگان آثار برتر جهت تولید اثار هنری مرتبط با وقف از اهدافی است که به دنبال تحقق آن هستیم.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان فارس اظهار کرد: ثبت نام این جشنواره سی ام آذر آغاز شده است و امروز رسما فراخوان آن اعلام گردید و مهلت ارسال آثار تا پنجم اسفندماه 97 خواهد بود و نتایج و برگزاری اختتامیه و نمایشگاه آثار در فروردین ماه 98 برگزار خواهد شد.
جوایز جشنواره
موسوی در خصوص جوایز جشنواره نیز گفت: در بخش عکاسی با دوربین حرفه ای به نفر اول تندیس زرین جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۶۰۰۰۰۰۰ تومان، به نفر دوم، تندیس زرین جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۴۰۰۰۰۰۰ تومان و به نفر سوم تندیس زرین جشنواره، دیپلم افتخارو مبلغ ۲۰۰۰۰۰۰ تومان اهدا خواهد شد.
وی افزود: در بخش عکاسی با موبایل نیز به نفر اول تندیس زرین جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰۰۰۰۰۰ تومان، به نفر دوم تندیس زرین جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۲۰۰۰۰۰۰ تومان و به نفر سوم تندیس زرین جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ۱۰۰۰۰۰۰ تومان اهدا خواهد شد.
موسوی بیان کرد: برای هر عکس راه یافته به نمایشگاه (بجز آثار دریافت کننده جوایز) مبلغ ۲۰۰۰۰۰ تومان(دویست هزار تومان) حق تالیف پرداخت خواهد شد.
برگزاری نمایشگاه آثار برتر و اردوی عکاسی
دبیر ششمین جشنواره ملی عکس "وقف چشمه همیشه جاری " نیز در این آیین گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس اقدام به برگزاری نمایشگاه عکاسی از عکس های منتخب جشنواره و انتشار کتاب جشنواره خواهد نمود.
حجت الاسلام رحیم صفری گرایی بیان کرد: مجید سعیدی، عباس کوثری و محمدامین دانشور هیئت داوران این جشنواره خواهند بود و مهدی قنبرپور، سجاد آورند، غلامرضا یزدانی، محمد حسین نصر نیا، جواد یزدانی هیئت انتخاب را تشکیل می دهند.
صفری گرایی اظهار کرد: حمایت از خلق آثار تولید شده با رویکرد معرفی و ترویج وقف به عنوان احسان ماندگار رویکرد اصلی این جشنواره است.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس ادامه داد: به منظور ارتقای کیفیت عکسهای ارسالی برای جشنواره یک اردوی عکاسی برای عکاسان مراکز استان و شهرستانها با همکاری اداره اوقاف مناطق مختلف و با حضور اساتید عکاسی برای عکاسانی که تمایل به شرکت داشته باشند بصورت رایگان برگزار می گردد.
همچنین در این آیین مسئول کمیته اطلاع رسانی ششمین جشنواره ملی عکس "وقف چشمه همیشه جاری" گفت: با توجه به اینکه هنرمندان عکاس استان فارس مقام های ارزنده ای کسب کردند سازمان بر این شد که ششمین جشنواره عکس امسال در این استان برگزار شود.
جواد یزدانی بیان کرد: این جشنواره با رویکرد عکاسی مستند برگزار می شود، لذا هرگونه ویرایش که جنبه استنادی عکس را از بین ببرد و یا نیز ویرایش های اغراق شده اعمال گردد، منجر به حذف عکس خواهد شد البته تغییر کنتراست، سیاه و سفید کردن، اصلاح رنگ و کراپ عکس بلا مانع است.
یزدانی افزود: در صورت لزوم در هر مرحله از جشنواره شرکت کننده باید قادر به ارائه نسخه اصلی عکس به دبیر خانه جشنواره باشد و دبیر خانه جشنواره مجاز است در صورت کافی نبودن کیفیت عکس ارسالی در سایز اصلی و مشکلات تکنیکی عکس در هر مرحله از جشنواره عکس را حذف کند.
وی ادامه داد: دبیرخانه جشنواره ارسال کننده عکس را صاحب اثر و تولید کننده تلقی می کند و هر گونه مسئولیت در این مورد بر عهده ارسال کننده می باشد.
مسئول روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس تاکید کرد: با توجه به اینکه تلاش شده این جشنواره بهترین آثار جمع آوری گردد شایسته است ارائه دهندگان آثار از ارسال آثاری که در دیگر جشنواره ها شرکت داده شده اند در این جشنواره خودداری فرمایید.
یزدانی گفت: شرکت در جشنواره به معنای پذیرش شرایط جشنواره بوده و برگزارکننده مجاز به استــفاده از تـمام یا بخشی از عکسهای پــــــذیرفته شده در جهت امور نــمایشگاهی، تــــبلیغاتی و انتـــشاراتی با رعایــــت حقوق معنوی صاحب اثر است.
وی بیان کرد: آثار می تواند رنگی یا سیاه و سفید باشد، اما در مجموع عکس‌های ارسالی، نباید دارای امضای عکاس، پاسپارتو، حاشیه، تاریخ، واترمارک، لوگو یا هرنشانه‌ی تصویری باشند.
مسئول کمیته اطلاع رسانی ششمین جشنواره ملی عکس "وقف چشمه همیشه جاری" گفت: علاقه مندان به ارائه اثر در این جشنواره می توانند آثار خود را به آدرس دبیرخانه اجرایی جشنواره در شیراز پل حر، جنب آتش نشانی، اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، معاونت فرهنگی و اجتماعی ارسال نمایند و یا با شماره تلفن ۲۵۲۹- داخلی ۳۱۶۸ تماس بگیرند.
یزدانی افزود: علاقه مندان به شرکت در جشنواره همچنین بمی توانند با مراجعه به تارنمای جشنواره به آدرس www.oghaffestival.ir اطلاعات بیشتری کسب نمایند و یا ثبت نام کنند.
وی بیان کرد: همچنین برای تسهیل دسترسی به اطلاعات لازم برای شرکت در جشنواره کانالی در تلگرام با لینک https://telegram.me/ovghafphotofestival.ir و در اینستاگرام oghafphotofestival@ ایجاد شده است و در برنامه سروش نیز کانالی به همین منظور راه اندازی خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار