• امروز دوشنبه بیست و هفنم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ساعت اداره

کانال سروش

نرم افزار خدمات غیر حضوری سازمان اوقاف

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نخستین دوره تربیت مربی تجوید در فارس برگزار می‌شود+ اعلام شرایط

نخستین دوره تربیت مربی تجوید در فارس برگزار می‌شود+ اعلام شرایط

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌كل اوقاف و امور خیریه فارس از برگزاری نخستین دوره تربیت مربی تجوید در این استان خبر داد.

 پنج شنبه 6 دی 1397   174  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف فارس، سیدامیرعباس جلالی، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌كل اوقاف و امور خیریه فارس گفت: با بیان اینكه یكی از برنامه‌ها و دستورالعمل‌های سازمان اوقاف و امور خیریه برگزاری دوره‌های تربیت مربی قرآن است، گفت: این دوره‌ها در رشته‌های مختلف برگزار می‌شوند.
وی این دوره‌ها از ابتدای سال جاری اجرا شده و یا خواهند شد، افزود:‌ نخستین دوره تربیت مربی تجوید قرآن در استان فارس به زودی برگزار خواهد شد.
جلالی با بیان اینكه همزمان با این دوره، دوره تربیت مربی حفظ قرآن نیز برگزار خواهد شد، زمان برگزاری این دوره‌ها را ۴ تا ۱۰ بهمن‌ماه امسال اعلام كرد.
رئیس اداره امور قرآنی اداره‌كل اوقاف و امور خیریه فارس یادآور شد كه شركت در این دوره‌ها برای هر كدام از این رشته‌ها متفاوت است و علاقه‌مندان باید در آزمون‌های كتبی و شفاهی شركت كنند.
وی گفت: متقاضیان شركت در دوره تربیتی تجوید باید فایل صوتی قرائت خود را از سوره قمر به اداره اوقاف ارسال كنند و بعد از پذیرش در آزمون كتبی كه در تاریخ ۱۵ دی‌ماه از كتاب «تحسین‌التلاوت» اثر علی قاسمی شركت كنند.
جلالی با بیان اینكه پذیرفته‌شدگان در این آزمون می‌توانند در دوره تربیت مربی تجوید شركت كنند، گفت:‌ قریب ۵۰۰ نفر فایل صوتی برای شركت در این دوره ارسال كرده‌اند كه تقریباً ۷۰ نفر قبول شده‌اند و در نهایت بین ۴۰ تا ۵۰ نفر موفق به شركت در این دوره خواهند شد.
رئیس اداره امور قرآنی اداره‌كل اوقاف و امور خیریه فارس همچنین به برگزاری دوره تربیت مربی حفظ قرآن اشاره كرد و گفت: یك دوره تربیت مربی حفظ قرآن را در مردادماه سال جاری ویژه بانوان برگزار كردیم و بنا داریم دوره دیگری هم برگزار كنیم.
وی با بیان اینكه پذیرفته‌شدگان در این دوره باید حداقل مدرك دیپلم و حداقل سن ۱۷ سال داشته و حافظ حداقل ۵ جزء قرآن كریم باشند، گفت:‌ آزمون حفظ ۵ جزء قرآن از علاقه‌مندان به شركت در این دوره در تاریخ ۱۵ دی‌ماه جاری برگزار خواهد شد.
رئیس اداره امور قرآنی اداره‌كل اوقاف و امور خیریه فارس با بیان اینكه پذیرفته‌شدگان در این دوره در نهایت در حوزه‌های علمیه و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشغول به تدریس خواهند شد، گفت: مكان برگزاری این دو دوره دانشكده مطالعات تطبیقی قرآن كریم شیراز خواهد بود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار