• امروز سه شنبه سی و یکم اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

به همت موقوفه صاحب‌دیوانی انجام می‌شود: ساخت مدرسه شماره 2 فتحیه در نجف اشرف

به همت موقوفه صاحب‌دیوانی انجام می‌شود: ساخت مدرسه شماره 2 فتحیه در نجف اشرف

مدرسه شماره 2 فتحیه به همت موقوفه صاحب‌دیوانی شیراز ساخته می‌شود.

 دوشنبه 12 آذر 1397   97  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس به همراه متولی این موقوفه با رایزن فرهنگی ایران در بغداد دیدار و گفتگو کرد.
در این جلسه، در مورد اجرای نیات واقف موقوفه صاحب‌دیوانی و همچنین ساخت مدرسه شماره ۲ فتحیه در نجف تصمیمات لازم اتخاذ شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس در این دیدار اظهار داشت: اجرای امینانه نیات واقفان نیک‌اندیش از وظایف اصلی سازمان اوقاف و امور خیریه است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی افزود: تلاش می‌کنیم تا با هماهنگی‌های انجام‌شده، نیت موقوفه صاحب‌دیوانی به بهترین نحو و پس از سال‌ها اجرا شود.
دیدار با آیت‌الله شیخ هادی آل راضی نماینده آیت‌الله سیستانی و آیت‌الله سید مجتبی حسینی در نجف و همفکری در خصوص مسائل و مشکلات مدرسه فتحیه از دیگر برنامه‌های مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس در نجف اشرف بود.
بازدید از مدرسه فتحیه و دیدار با مسئولین و طلاب این مدرسه نیز بخش دیگری از برنامه‌های مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس در این شهر را تشکیل می‌داد.
حاجی میرزا فتحعلی خان ملقب به صاحب دیوان در سال 1305 هجری قمری املاک بسیاری در شهر شیراز و حومه آن را وقف کرد و ازجمله نیات این واقف:اطعام، روضه‌خوانی و تعزیه‌داری حضرت سیدالشهداء(ع) امام حسین(ع) در دهه آخر محرم و صفر و شب‌های جمعه در کل سال است.
بخش دیگری از نیات این واقف نیز به مدرسه علمیه فتحیه نجف اشرف شامل هزینه‌های ضروری مدرسه، طلاب و مدرسین این حوزه علمیه اختصاص دارد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار