• امروز سه شنبه سی و یکم اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

آیت‌الله دستغیب: کمک به بیماران نیازمند، اصلی‌ترین هدف موقوفه‌ها در بحث سلامت باشد

آیت‌الله دستغیب: کمک به بیماران نیازمند، اصلی‌ترین هدف موقوفه‌ها در بحث سلامت باشد

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه نقش وقف در بحث سلامت و درمان بسیار مهم است، گفت: کمک به افرادی که به درمان نیاز دارند باید اصلی‌ترین هدف موقوفه‌ها در بحث سلامت باشد.

 چهارشنبه 23 آبان 1397   82  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس،آیت‌الله سیدعلی‌اصغر دستغیب، تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) امروز، ۲۳ آبان‌ماه در دیدار با مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و مدیرکل و مسئولان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس گفت: وقف در فرهنگ ما یک سنت الهی است که فِرَق مختلف اسلام در مورد آن تأکید و اجماع داشته‌اند.
نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه باید تلاش همگانی بر آن باشد تا قداست وقف به جایگاه اصلیش نزد مردم برگردد، افزود: وظیفه همه نهادها این است که مردم را به سنت الهی وقف علاقه‌مند کنند، برای محقق شدن این هدف نیز باید هماهنگی‌های لازم میان ادارات ذیربط وجود داشته باشد.
آیت‌الله دستغیب با اشاره به اینکه نقش وقف در بحث سلامت و درمان بسیار مهم است، گفت: کمک به افراد نیازمندی که به درمان نیاز دارند باید اصلی‌ترین هدف موقوفه‌ها در بحث سلامت باشد.
مسئول حوزه علمیه رضویه شیراز بیان كرد: بین برخی از بقاع متبرکه که تحت اشراف مقام معظم رهبری(مدظله العالی) هستند و برخی دیگر که تحت نظر سازمان اوقاف می باشند، اشتراکاتی وجود دارد و به همین دلیل است که متولیان هر دو به صورت مستقیم یا غیرمستقیم توسط رهبری انتخاب می‌شوند، بنابراین نباید ناهماهنگی بین این دو متولیان وجود داشته باشد.
وی با تصریح اینکه افرادی که به امور خیریه می‌پردازند باید وقف را بیشتر مورد اهتمام قرار دهند، گفت: خیران باید خود را با وقف بیمه کنند چرا که فرهنگ الهی وقف فارغ از جنبه‌های مذهبیِ آن، نقش مهمی در تعالی جامعه دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار