• امروز سه شنبه سوم اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ساعت اداره

کانال سروش

نرم افزار خدمات غیر حضوری سازمان اوقاف

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مدیركل اوقاف و امور خیریه فارس: رسانه‌ها نیازهای روز جامعه را به خیران معرفی كنند

مدیركل اوقاف و امور خیریه فارس: رسانه‌ها نیازهای روز جامعه را به خیران معرفی كنند

مدیركل اوقاف و امور خیریه فارس از رسانه‌ها و مجموعه جهاد دانشگاهی درخواست كرد تا نیازهای روز جامعه را به خیران و مردم جهت ثبت‌ وقف‌های جدید معرفی كنند.

 سه شنبه 15 آبان 1397   88  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس،حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی سه‌شنبه ۱۵ آبان‌ماه در بازدید از دفاتر خبرگزاری‌های ایكنا و ایسنای این استان گفت: وقف دارای جایگاه رفیعی در اسلام است و مردم شیراز و استان فارس نیز تا به امروز باقیات و صالحیات فراوانی از خود به جای گذاشته‌اند .

وی با بیان اینكه وقف‌های متنوعی در استان فارس به ثبت رسیده است، افزود: یك ششم موقوفات كشور و ۲۰۰ هزار رقبه در استان فارس قرار دارد كه این رقم در كشور بی‌نظیر است و علاوه بر این‌ها فارس دارای ۱۴۰۸ بقعه متبركه است كه بیشترین تعداد بقاع متبركه در این استان قرار دارد .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس با تصریح اینكه استان فارس در بحث موقوفات درمانی نیز در كشور سرآمد است، گفت: با این وجود ما نیاز به وقف‌های جدید متناسب با نیازهای روز جامعه داریم كه در این زمینه رسانه‌ها و سازمان اوقاف نقش مهمی دارند .

موسوی اظهار كرد: ما در بحث اطعام و روضه‌خوانی در موقوفات به نتیجه رسیده‌ایم و اكنون نیاز داریم تا نیازهای روز جامعه را احصاء كنیم كه در این زمینه نیز ورود كرده‌ایم و این نیازها را احصا و به واقفانی كه می‌خواهند وقف‌های جدید را به ثبت برسانند، این نیازها را معرفی می‌كنیم .

وی ضمن برشمردن برخی از وقف‌های جدید متناسب با نیازهای روز جامعه گفت: به عنوان مثال موقوفه كاظمی با ارزش ۱۲۰ میلیارد تومان یكی از موقوفات متناسب با نیازهای روز جامعه است كه با نیت مسائل علمی و پژوهشی و برای دانشجویان و طلاب وقف شده است .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس ادامه داد: از رسانه‌ها و همچنین از مجموعه جهاد دانشگاهی این درخواست را داریم كه به ما در زمینه معرفی و تبلیغ نیازهای روز جامعه به خیران و آحاد مردم كمك كنند.

موسوی با تأكید بر اینكه ما هم باید واقف باشیم و به سهم خود در عرصه تبلیغ سنت حسنه وقف و ترغیب خیران به این مسئله نقش خود را ایفا كنیم، گفت: در برخی از جاها لازم است كه اطلاع‌رسانی دقیقی انجام شود تا مردم و واقفان بدانند نیازهای روز جامعه را شناخته و برای ثبت موقوفاتی در این زمینه ورود كنند .

وی به بزرگترین موقوفه درمانی فارس اشاره كرد و گفت:‌ بیمارستان موقوفه نمازی روزانه ۵۰ هزار مراجعه‌كننده دارد كه این تعداد افراد از خدمات وقف منتفع می‌شوند و باید این مسائل را اطلاع‌رسانی كنیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار