• امروز سه شنبه سوم اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ساعت اداره

کانال سروش

نرم افزار خدمات غیر حضوری سازمان اوقاف

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

همزمان با روز وقف انجام شد؛ بازدید مدیركل اوقاف فارس از ایكنا/ وقف تخصص برای پیشرفت جامعه در جهاد دانشگاهی

همزمان با روز وقف انجام شد؛ بازدید مدیركل اوقاف فارس از ایكنا/ وقف تخصص برای پیشرفت جامعه در جهاد دانشگاهی

همزمان با فرا رسیدن روز وقف، مدیركل اوقاف فارس همراه با جمعی از معاونان از دفتر خبرگزاری ایكنا بازدید كرد.

 سه شنبه 15 آبان 1397   92  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، همزمان با فرا رسیدن روز وقف، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعباس موسوی، مدیركل اوقاف فارس همراه با جمعی از معاونان خود امروز، ۱۵ آبان‌ماه از دفاتر خبرگزاری‌های ایكنا و ایسنا بازدید كرد.
مظاهر بابایی، رئیس جهاد دانشگاهی و خبرگزاری‌های ایسنا و ایكنای استان فارس در این دیدار ابتدا به معرفی فعالیت‌های این نهاد انقلابی پرداخت و گفت: فعالیت‌های علمی تخصصی جهاد دانشگاهی در حوزه‌های مختلف، به نوعی وقف تخصص و نیروی انسانی متخصص برای پیشرفت ایران اسلامی بوده است.

فعالیت‌های ایكنا به نوعی وقف قرآنی محسوب می‌شود
وی افزود: به خصوص در بحث خبرگزاری ایكنا تمام تلاش خود را برای پوشش مناسب اخبار و فعالیت‌‌های قرآنی و همچنین نشر و ترویج آموزه‌های قرآن و اهل بیت(ع) انجام می‌دهیم كه به نوعی این كار وقف قرآنی محسوب می‌شود.
بابایی اظهار كرد: با نگاه به فعالیت‌های انجام شده جهاد دانشگاهی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز، می‌توان به این باور رسید که جهادگران این نهاد، توان و تخصص و دانش خود را وقف رفع نیازها و پاسخ به مسائل علمی، پژوهشی و تحقیقاتی و اجرایی در بخش‌های مختلف پزشکی، نانو، فناوری‌های نوین و ... کرده‌اند.
وی با تصریح اینکه جهاددانشگاهی، در حوزه فرهنگی نیز اقدامات تأثیرگذاری را بسترسازی کرده است، گفت: ایجاد و راه‌اندازی و مدیریت خبرگزاری‌های دانشجویان ایران و ایکنا، جزو تاثیرگذارترین و ماناترین اقدامات در حوزه فرهنگی محسوب می‌شود.

جهاد دانشگاهی در حوزه فرهنگ با محوریت قرآن فعالیت می‌كند
رئیس جهاد دانشگاهی فارس با بیان اینکه بخشی از توان رسانه‌ای ایسنا و ایکنا، به انعکاس وقف و گسترش فرهنگ وقف، تخصیص داده شده است؛ گفت: جهاد دانشگاهی در حوزه فرهنگی بر اساس آموزه‌های قرآنی و با محوریت قرآن و در مسیر گسترش فرهنگ قرآن و عترت، گام برداشته و فعالیت‌های خود را تداوم بخشیده است.
بابایی همچنین وقف را از مهم‌ترین آموزه‌های پسندیده دین اسلام دانست و تاکید کرد که تولی‌گری بر امور وقف شده، کاری بسیار سخت است و با بیان اینکه ترویج صفات حسنه در رسانه‌ها ‌در شرایط کنونی از رسالت‌های مهم رسانه‌های مکتوب و خبرگزاری‌ها محسوب می‌شود، افزود: ایثار و فداکاری افراد نیک‌اندیش و واقف از ضروریات امروز جامعه است که باید به آن بیش از گذشته توجه کرد.

مهم‌ترین هدف از انجام امور وقف خدمت‌رسانی به جامعه است
وی، مهم‌ترین هدف از انجام امور وقف را خدمت‌رسانی به جامعه به نحو احسن برای نیل به اهداف جمهوری اسلامی برشمرد و ادامه داد: جهادگران اگرچه وقف مادی و دنیوی ندارند اما با صرف تمام وقت خود برای آموزش و توانمندی افراد جامعه، وقف خدمتگذاری به مردم شده‌اند.
بابایی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هدف مشترک همه فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در امور فرهنگی، مراکز علمی کاربردی، اشتغال، کارآفرینی، آموزش و...مبنی بر ترویج فرهنگ جهادی و اسلامی، گفت: خبرگزاری ایکنا تنها خبرگزاری قرآنی کشور و خبرگزاری ایسنا که از معتبرترین و موثق‌ترین منبع خبری در کشور محسوب می‌شود از سال‌های آغاز تأسیس تاکنون موجب دستاوردهای مطلوبی برای مجموعه جهاد دانشگاهی شده‌اند.

وظیفه ایكنا انعكاس امور وقف و معرفی واقفان به مردم است
رئیس جهاد دانشگاهی فارس با بیان اینکه تمام تلاش‌مان را با وجود داشته‌های اندک برای حضور موثر در جامعه به کار گرفته‌ایم، اظهار کرد: وظیفه همه خبرگزاری‌ها به ویژه ایکنا انعکاس امور وقف و معرفی واقفین به مردم است تا شاهد اثرگذاری اقدامات نیک‌اندیش باشیم.
بابایی که اشاعه فرهنگ مطلوب را موجب بروز آثار مثبت در جامعه می‌‎داند، ورود به حوزه اشتغال و کارآفرینی را از جمله ترویج فعالیت‌های مثبت توسط مجموعه جهاد دانشگاهی در کشور معرفی کرد.

نقش بی‌بدیل ایكنا در مقابله با موج اسلام‌هراسی
در ادامه این دیدار زهرا عسكری، سردبیر خبرگزاری ایكنا شعبه فارس نیز به ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه فعالیت‌ها و عملكرد این رسانه قرآنی پرداخت و گفت: ایكنا به عنوان تنها رسانه قرآنی جهان اسلام وظیفه مهمی برای مقابله با موج اسلام‌هراسی در دنیا دارد.
وی افزود:‌ ایكنا همواره تلاش كرده است تا یاری‌رسان نهادها و مؤسسات و تمام كسانی باشد كه در راه ترویج فعالیت‌های قرآنی گام برمی‌دارند و در این راه نیز خود نیاز به حمایت سازمان‌های مختلف دارد.
علی محمد پشوتن،‌ سردبیر خبرگزاری ایسنا شعبه فارس نیز در این دیدار مباحثی را درباره موضوع وقف و رسانه و لزوم انجام وقف‌های جدید برای حمایت از رسانه‌ها مطرح كرد. 
 
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار