• امروز سه شنبه سوم اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ساعت اداره

کانال سروش

نرم افزار خدمات غیر حضوری سازمان اوقاف

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اعلام برنامه‌های دهه وقف در شهرستان مرودشت

اعلام برنامه‌های دهه وقف در شهرستان مرودشت

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مرودشت برنامه‌های دهه وقف سال 97 در این شهرستان را اعلام کرد.

 سه شنبه 15 آبان 1397   98  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، علیرضا منوچهری بابیان این‌که دهه وقف فرصت مناسبی برای فرهنگ‌ سازی در این زمینه است اظهار داشت: اداره اوقاف و امور خیریه مرودشت نیز در این زمینه برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده است.
وی افزود: برنامه‌های تبلیغاتی این دهه روزهای 13 و 14 آبان ماه با نصب بنر در ورودی و میدان‌ها شهر و پوستر نمایشگاهی در محل مصلای نمازجمعه و بقاع متبرکه و برپایی نمایشگاه همه واقف باشیم در محل اداره اوقاف آغاز می‌شود.
وی افزود: در اولین روز از دهه وقف و 15 آبان ماه که با عنوان "وقف، رسانه، ترویج موقوفات مشارکتی" نامیده شده است و در ملاقات با امام‌جمعه مرودشت و فرماندار شهرستان به ارائه گزارش عملکرد اوقاف شهرستان می‌پردازیم.
منوچهری گفت: در دومین روز از این ایام که با عنوان" وقف، ترویج فرهنگ قرآن و عترت "مشخص‌شده نیز در جلسه‌ای با حضور مربیان قرآن کریم به تجلیل از نخبگان قرآنی شهرستان خواهیم پرداخت.
این مسئول اضافه کرد:"وقف، بقاع متبرکه و ترویج فرهنگ زیارت" عنوان سومین روز از این دهه است که برنامه‌ریزی لازم برای سرکشی از بقاع متبرکه شاخص شهرستان به‌اتفاق خیرین و تشویق ایشان در خصوص طرح مودت انجام‌شده است.
وی در مورد دیگر برنامه‌های دهه وقف در این شهرستان اظهار داشت: در چهارمین روز از این ایام نیز که با عنوان" وقف، انتظار و مهدویت"نامیده شده است، ضمن حضور در نمازجمعه به‌اتفاق همکاران خود در اوقاف شهرستان، قبل از خطبه‌های نمازجمعه به بیان فعالیت‌های اوقاف و همچنین فرهنگ‌سازی در این زمینه می‌پردازیم.
منوچهری افزود:"وقف، توسعه علم و فناوری و حمایت از نخبگان " عنوان پنجمین روز دهه وقف است و تجلیل از سه نفر از نخبگان علمی با معرفی فرماندار و نشست با روسای دانشگاه‌های آزاد، پیام نور و فنی و حرفه‌ای را در دستور کار داریم.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مرودشت گفت: در ششمین روز که با عنوان" وقف، عدالت اجتماعی، اجرای امینانه نیات واقفان"مشخص‌شده، برگزاری جلسه با دهیاران و روسای شوراهای اسلامی روستاهای وقفی با حضور فرماندار، امام‌جمعه، بخشداران منطقه و بحث و تبادل‌نظر در خصوص احیاء موقوفات موردنظر قرارگرفته است.
وی ادامه داد: در روزی که با عنوان" وقف، محیط‌زیست، بهداشت و سلامت"نام‌گذاری شده است، نشست با روسای شبکه بهداشت و درمان و محیط‌زیست و بحث و تبادل‌نظر در خصوص احیاء موقوفات درمانی شهرستان و بیان عملکرد موقوفات در حوزه درمانی را مدنظر قرار داده‌ایم.
منوچهری در مورد برنامه‌های هشتمین روز از دهه وقف در این شهرستان اظهار داشت: روزی که عنوان آن" وقف، صیانت از موقوفات و تجلیل از واقفان" است، برگزاری همایش یاوران وقف، تجلیل از واقفان، سه نفر از مستاجرین خوش‌حساب و متصدیان حوزه وقف در محل امامزاده صفی‌الدین محمد (ع) برنامه‌ریزی‌شده است.
وی افزود: روز" وقف، اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی" نیز در جلسه با مدیر جهاد کشاورزی شهرستان و مستاجرین موقوفات، در خصوص احیاء اراضی وقفی و تشویق مستاجرین به کشت محصولات مقاوم به کم‌آبی با استفاده از روش‌های نوین آبیاری بحث و تبادل‌نظر صورت می‌گیرد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مرودشت گفت: در آخرین روز از هفته وقف و 24 آبان ماه و روزی که با عنوان" وقف، تحکیم بنیان خانواده و سبک زندگی اسلامی" نام‌گذاری شده است نیز جلسه‌ای با خانواده کارکنان اداره اوقاف شهرستان در محل امامزاده سید محمد (ع) روستای سلطان ولایت خواهیم داشت.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار