• امروز سه شنبه سی و یکم اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور مطرح کرد: لزوم استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه میراثی برای معرفی اسلام به گردشگران خارجی/وجود 970 بقعه میراثی در کشور

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور مطرح کرد: لزوم استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه میراثی برای معرفی اسلام به گردشگران خارجی/وجود 970 بقعه میراثی در کشور

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با تقدیر از واحد امور بین‌الملل و گردشگری آستان مقدس علی بن حمزه(ع) شیراز در جذب گردشگر گفت: در کشور 970 بقعه میراثی داریم که فعالیت‌های انجام‌شده در این امامزاده شیراز می‌تواند الگو برای سایر بقاع متبرکه میراثی کشور باشد.

 دوشنبه 16 مهر 1397   165  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین علی محمدی در بازدید از آستان مقدس علی بن حمزه(ع) شیراز و در محل امور بین‌الملل این امامزاده بابیان این‌که این بزرگوار از منزلت و مقام فوق‌العاده‌ای برخوردار و شهادت ایشان گواهی بر این مسئله است اظهار داشت: مجموعه و بنای این مکان مقدس بیش از 1100 سال قدمت دارد و به همین دلیل، هم یک مجموعه دینی و مذهبی و هم مجموعه‌ای تاریخی و میراثی به‌حساب می‌آید.
وی افزود: تاکنون ندیده‌ام که امامزاده‌ای در کشور این‌گونه برای حضور و ورود گردشگرها و توریست‌ها برنامه‌ریزی کرده باشد.
محمدی گفت: اگر با حفظ مسائل شرعی و آداب و احترام بقعه، امکان بازدید گردشگران خارجی از این اماکن فراهم شود و این محل‌ها را بشناسند، اثر خوبی دارد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان این‌که این فعالیت‌ها باید منعکس شود اظهار داشت: باید با گردشگران صحبت و حرف آن‌ها شنیده شود و با توجه به علاقه‌مندی آن‌ها، می‌توان از این مسئله به‌خوبی استفاده کرد.
محمدی ادامه داد: در سطح کشور 970 امامزاده تاریخی و میراثی داریم و اگر چنین کاری باب شود امری مهم و اثرگذار است.
وی با اشاره به گفتگوهایی که با برخی از شرکت‌کنندگان خارجی مسابقات بین‌المللی قرآن داشته است گفت: آنان از اسلام هراسی و ایران هراسی سخن می‌گفتند که برخی‌ها قبل از سفر مطرح و حتی بعضی‌ها افراد را از این سفر منع می‌کردند.
این مسئول بابیان این‌که دغدغه‌های آنان بعد از آمدن به ایران و دیدن واقعیت‌ها رفع شده بود گفت: مواردی هم مشاهده می‌کنیم که برخی از خارجی‌ها در بازدید از اماکن مذهبی، عنوان می‌کنند که چرا چنین جاهایی را به آن‌ها نشان نمی‌دهیم و یا این که با تعجب می‌گویند که چرا از خودمان در مقابل اسلام هراسی و ایران هراسی دفاع نمی‌کنیم.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اضافه کرد: معرفی و نشان دادن چنین اماکنی به گردشگران خارجی، وجهه بین‌المللی بسیار خوبی در بعد دینی و مذهبی برای جمهوری اسلامی و ملت ایران و کاهش اسلام هراسی دارد.
رئیس هیئت‌امنای امامزاده علی بن حمزه (ع) شیراز نیز در این بازدید بابیان بخش‌هایی از فعالیت‌های واحد امور بین‌الملل این آستان اظهار داشت: روزانه حدود 200 گردشگر خارجی از این بقعه متبرکه بازدید می‌کنند که میتوانند هر کدام مبلغان خوبی برای ارسال پیام انقلاب و اسلام در کشورهای خودشان باشند.
سید حسن ذوالانوار افزود: در هنگام بازدید گردشگران، افرادی آگاه به علوم دینی و آشنا به زبان‌های مختلف، از آنان پذیرایی و با آن‌ها گفتگو می‌کنند و به معرفی اسلام می‌پردازند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار