• امروز چهارشنبه بیست و سوم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

آموزش‌های قرآنی در طول سال انجام شود نه در یك مقطع خاص

آموزش‌های قرآنی در طول سال انجام شود نه در یك مقطع خاص

داور مسابقات قرآن كریم با بیان اینكه آموزش‌ها باید در طول سال انجام شود نه در یك مقطع خاص، افزود: نكته‌ای كه در مسابقات قرآن به نظر می‌رسد این است كه طی سال‌های اخیر كمی توجه به بحث وقف و ابتدا در میان متسابقان بیشتر شده است اما هنوز این كافی نیست.

 یک شنبه 28 مرداد 1397   19  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف فارس به نقل از خبرگزاری ایکنا،الهام ماندگاری‌مهر، داور وقف و ابتدای چهل و یكمین دوره مسابقات قرآن اوقاف فارس با بیان اینكه آن چیزی كه ما در مسابقات قرآن مشاهده می‌كنیم، حاصل تلاش‌های اساتید در جلسات قرآن است، گفت: اگر سیر آموزشی ما در طول سال و در جلسات قرآن روند رو به رشدی باشد، قطعاً سطح مسابقات هم هر سال ارتقا خواهد یافت.

آموزش‌ها باید در طول سال انجام شود
وی با بیان اینكه آموزش‌ها باید در طول سال انجام شود نه در یك مقطع خاص، افزود: نكته‌ای كه در مسابقات قرآن به نظر می‌رسد این است كه طی سال‌های اخیر كمی توجه به بحث وقف و ابتدا در میان متسابقان بیشتر شده است اما هنوز این كافی نیست.
ماندگاری‌مهر در پاسخ به اینكه وضعیت حافظان قرآن در این مبحث چگونه است، گفت: این‌طور نیست كه بگوییم حافظان قرآن در مسابقات مشكل زیادی در بحث وقف و ابتدا داشته باشند، كمی ارتقا داشته‌اند اما كافی نیست و ما هنوز تعداد كمی حافظ قرآن داریم كه نمره وقف و ابتدا را كامل می‌گیرند.

جنبشی در بحث وقف و ابتدا در میان حافظان قرآن مشاهده می‌شود
داور مسابقات كشوری قرآن اظهار كرد: البته در برخی از تلاوت‌ها مشاهده كردیم كه وقف و ابتدا به خوبی از سوی متسابقان قرآن رعایت می‌شود با وجودی كه در قرآن علامتی نداشت یعنی متسابق ما با آگاهی این كار را انجام داده است و این نشان می‌دهد كه جنبشی در بحث وقف و ابتدا در میان حافظان قرآن انجام شده است اما لازم است كه ببینیم در طول سال چقدر به این مسئله اهمیت داده می‌شود.
وی بیان كرد: در كلاس‌های قرائت توجه غالب به صوت و لحن است و سئوال اینجاست آیا همان‌طور كه اساتید به صوت و لحن می‌پردازند به مباحث وقف و ابتدا هم می‌پردازند یا خیر.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار