• امروز چهارشنبه بیست و سوم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

برپایی نمایشگاه «راه‌های میانبر» با حضور فعالان مساجد موفق کشور

برپایی نمایشگاه «راه‌های میانبر» با حضور فعالان مساجد موفق کشور

به مناسبت بیست و یکم اوت که مصادف با 31 مرداد است و به نام روز جهانی مساجد نامگذاری شده است؛ نمایشگاه "راه های میان بر" در مسجد تاریخی مشیر شیراز آغاز به کار کرد.

 یک شنبه 28 مرداد 1397   105  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، سرهنگ محمد جعفر دوستدار اعلام کرد: نمایشگاه «راه‌های میانبر» به مناسبت روز جهانی مسجد از روز شنبه 27 مرداد در محل مسجد تاریخی مشیر شیراز دایر شده است و ان شاالله با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس و دستگاه های فرهنگی تا روز دوشنبه ۲۹ مرداد دایر خواهد بود.

وی اظهار داشت: این نمایشگاه با توجه به کارکردهای متنوع مسجد با هدف ترویج گفتمان مسجد محوری و ارائه الگوهای موفق مسجدی به مردم طراحی شده است.

وی افزود: از مساجد برتر کشور مثل مسجد صنعتگران مشهد، مسجد مشیریه تهران و مسجد امام حسین جهرم و مجموعه طلیعه ظهور از اهواز برای حضور در این نمایشگاه دعوت شده است. همچنین جمعی از مراکزبرتر تولید محتوای مسجدی مانند باشگاه ایده پردازان مسجدی و مسجد نما در این سه روز مهمان این نمایشگاه هستند.

دوستداربا اشاره به اینکه در حال حاضر غربت خاصی در بحث مساجد وجود دارد یاداور شد: اگر مسجد پویا و فعال باشد محله را می تواند ارتقا دهد اما متاسفانه غفلت خاصی در این حوزه رخ داده است. ما برای غفلت زدایی از این مهم در حاشیه این نمایشگاه کارگاه‌های مختلف با عنوان دولت محله، مدرسه در مسجد، مدیریت مسجد، خلاقیت در مسجد برگزار خواهیم کرد. همچنین تجلیل از فعالان عرصه مسجدی از جمله برنامه‌های ما در این نمایشگاه است.
وی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه از ۲۷ تا ۲۹ مرداد از ساعت ۱۷ تا ۲۳ پذیرای حضور علاقمندان خواهد بود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار