• امروز چهارشنبه بیست و سوم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فراشبند: سالانه 50 زوج فراشبندی از طرح پیوند اسمانی بهره‌مند می شوند

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فراشبند: سالانه 50 زوج فراشبندی از طرح پیوند اسمانی بهره‌مند می شوند

با توجه به موقوفات موجود در فراشبند، سالانه 50 زوج جوان این شهرستان از خدمات طرح پیوند آسمانی که به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) اجرایی می‌شود بهره‌مند می شوند.

 چهارشنبه 24 مرداد 1397   40  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، حبیب وحدت اظهار داشت: با توجه به موقوفات موجود در فراشبند، سالانه 50 زوج جوان این شهرستان از خدمات طرح پیوند آسمانی که به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) اجرایی می‌شود بهره‌مند می شوند.
وی افزود: یکی از نیات موقوفه اسماعیل قاسمی که در سال 77 وقف شده است و شامل یک باغچه نخلی است، کمک به ازدواج افراد نیازمند است و هرساله بخشی از درآمد آن به این منظور هزینه می‌شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فراشبند در مورد نحوه کمک به این زوج‌های جوان گفت: افراد نیازمند از طرف بهزیستی و کمیته امداد به اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان معرفی می‌شوند تا در قالب خرید جهیزیه و یا مساعدت در برگزاری جشن‌های ازدواج به آنان یاری برسانیم.
این مسئول ادامه داد: از چهار سال پیش که این موقوفه به بهره‌وری رسیده است، سالانه حدود 20 زوج جوان از این کمک‌ها بهره‌مند می‌شوند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فراشبند اظهار داشت: در کنار این موقوفه متصرفی که توسط اوقاف اداره می‌شود، سه موقوفه غیر متصرفی نیز وقف‌هایی به‌منظور کمک به ازدواج زوج‌های نیازمند دارند که سالانه حدود 30 زوج جوان را پوشش می‌دهند.
وحدت افزود: موقوفه دکتر حجت‌الله روستا و موقوفه‌های مرحوم محمدحسن جهاندیده و حاج محمدحسن عالیشوندی که باغات نخل هستند، از موقوفات یاری‌رسان در این مسئله به شمار می‌آیند و این کار خداپسندانه به برکت سنت حسنه وقف و نیت خیرخواهانه واقفان میسر شده است.
وی با اعلام برخی نیازهای اجتماعی این شهرستان گفت: نیاتی مانند ایجاد اشتغال، کمک به تهیه جهیزیه و ازدواج جوانان، کمک به فقرا و حمایت تحصیلی از افراد نیازمند ازجمله مواردی است که امیدواریم موردتوجه بیشتر خیرین و واقفان قرار گیرد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار