• امروز چهارشنبه بیست و سوم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

رقابت‌های نخبگان قرآنی فارس آغاز شد

رقابت‌های نخبگان قرآنی فارس آغاز شد

مراسم افتتاحیه مرحله استانی چهل و یكمین دوره مسابقات قرآن اوقاف امروز، ۲۱ تیرماه در شیراز برگزار شد.

 پنج شنبه 21 تیر 1397   84  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس،افتتاحیه مرحله استانی چهل و یكمین دوره مسابقات قرآن اوقاف امروز، ۲۱ تیرماه در حرم مطهر حضرت علی‌بن حمزه(ع) شیراز برگزار شد.
حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی، مدیركل اوقاف و امور خیریه فارس در این مراسم با بیان اینكه این مسابقات در دو بخش بانوان و آقایان برگزار می‌شود، گفت: مسابقات آقایان در محل همین حرم مطهر و مسابقات بخش بانوان نیز در سالن عترت اداره‌كل اوقاف و امور خیریه فارس برگزار می‌شود.

وی همچنین این نكته را یادآور شد كه آزمون رشته‌های معارفی شامل تفسیر، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه نیز همزمان با سراسر كشور رأس ساعت ۱۰ صبح در حرم مطهر حضرت علی‌بن حمزه(ع) با حضور قریب ۶۰۰ نفر برگزار شد
.
موسوی با بیان اینكه متسابقان رشته‌های شفاهی باید در آزمون كتبی كه به‌صورت الكترونیكی برگزار می‌شود، نیز شركت كنند، گفت: این آزمون الكترونیكی در همان مكان‌های برگزاری مسابقات قرآن انجام می‌شود و حداكثر ۱۰ دقیقه به طول می‌انجامد.

رقابت ۹۷۰ نفر در مرحله استانی
مدیركل اوقاف فارس با بیان اینكه ۶۰۰ نفر در رشته‌های معارفی شركت می‌كنند، گفت: در رشته‌های شفاهی نیز ۳۷۰ نفر به رقابت می‌پردازند كه از این تعداد ۱۴۵ نفر آقا و ۲۲۵ نفر بانو هستند.
وی در پایان این نكته را یادآور شد كه مراسم اختتامیه این مسابقات فردا، ۲۲ تیرماه ساعت ۱۸:۳۰ در محل سالن عترت اداره‌كل اوقاف و امور خیریه فارس برگزار خواهد شد.
یادآور می‌شود، بعد از آن حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی، رئیس مركز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه كشور به بیان نكاتی درباره این مسابقات پرداخت و سپس مسابقات كتبی و شفاهی آغاز شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار