• امروز چهارشنبه بیست و سوم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

امام جمعه بخش ششده و قره بلاغ فسا: با فرهنگ سازی در حوزه وقف، مشکلات جامعه حل می شود

امام جمعه بخش ششده و قره بلاغ فسا: با فرهنگ سازی در حوزه وقف، مشکلات جامعه حل می شود

امام جمعه بخش ششده و قره بلاغ فسا بر لزوم توجه مردم به وقف تاکید کرد وگفت: در برخی نقاط استان، مساله وقف کمرنگ شده است که باید به فرهنگ سازی در این رابطه پرداخت و از این طریق بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی جامعه امروز را حل کرد.

 سه شنبه 12 تیر 1397   40  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف فارس حجت الاسلام شهبازی که در مراسم کلنگ زنی طرح توسعه فاز اول حرم مطهر امامزاده ابراهیم(ع) ششده و قره بلاغ فسا سخن می گفت، افزود: سنت حسنه وقف کارکردهای بی شماری دارد که از جمله آن ها اشتغال پایدار و درآمد زایی برای مساجد، ایتام، سادات و .... است.
وی با بیان اینکه وقف بر آینده دینداری، فرهنگ، شرف و عزت و عقیده بسیار تعیین کننده و تأثیر گذار است گفت: اداره کل اوقاف فارس و سازمان اوقاف کشور با طرح توسعه این بقاع متبرکه در سطح کشور برای صد سال آینده برنامه ریزی می کنند تا این اماکن به قطب فرهنگی برای نسل ما و نسل های آینده تبدیل شود.
وی مشکل حال حاضر را کمبود وقف های جدید دانست و گفت: اگر چه سازمان اوقاف بعنوان متولی اصلی تمامی موقوفات کشور است در حال حاضر مشکل کمبود وقف در برخی نقاط وجود دارد که در این راستا باید فرهنگ سازی بیشتری شود وهمه باید در این امر مشارکت کنیم.
امام جمعه بخش ششده و قره بلاغ فسا با بیان اینکه وقف یکی از مفاهیم بسیار مهم و سفارش شده اسلام است، اظهار داشت: یکی از جنایات رضا شاه و پسرش تقدس زدایی از بقاع متبرکه بوده و در این راستا اقدام به زندان کردن روحانیت و از بین بردن موقوفات می نمود.
وی همچنین بر لزوم پرداخت اجاره بها موقوفات تاکید کرد و گفت: این فرهنگ غلط از زمان رضا شاه کلید خورد و ضربه مهلکی را بر موقوفات سطح کشور وارد کرد.
حجت الاسلام شهبازی بر لزوم مدیریت بخشش و امور خیر تاکید کرد و گفت: بر اساس آیات قرآن کریم مردم می توانند یک سوم از دارائی خود را وقف کنند.
امامزاده ابراهیم(ع) نگین درخشان بخش ششده و قره بلاغ
وی طرح توسعه فاز اول حرم مطهر امامزاده ابراهیم(ع) ششده و قره بلاغ فسا را یک اقدام فرهنگی دانست و اظهار داشت: با این پروژه شاهد تحول بزرگی در زمینه فرهنگی در شهر ششده هستیم که نشان از صفای باطن مردم این خطه دارد.
وی افزود: این امامزاده واجب التعظیم متعلق به همه اقشار مردم ششده با هر دین و مذهب و مسلک است تا این مکان مقدس به قطب فرهنگی منطقه تبدیل شود و در این راستا از مردم خواست تا با اهداء زمین به این امامزاده در توسعه هر چه بیشتر این حرم مطهر برای نسل های آینده مشارکت کنند.
حجت الاسلام شهبازی با تأکید به اینکه امامزاده ابراهیم(ع) نگین درخشانی از بخش ششده و قره بلاغ است افزود: این امامزاده از نسل ائمه اطهار و پیغمبر اکرم(ص) است و همه باید درطرح توسعه این مکان مقدس مشارکت کنیم.
گفتنی است در این مراسم با همت مردم خیر ششده و قره بلاغ نسبت به واگذاری 4 ساعت آب چاه قنات ششده برای استفاده در آستان مقدس حضرت ابراهیم(ع) اقدام گردید.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار