• امروز پنج شنبه بیست و چهارم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

برگزاری نشست هماهنگی طرح وقف مشارکتی در فارس

برگزاری نشست هماهنگی طرح وقف مشارکتی در فارس

نخستین نشست مشورتی طرح جمع آوری مبالغ وقف مشارکتی قرآن عترت و نماز دانش آموزان در استان فارس برگزار شد.

 پنج شنبه 24 خرداد 1397   27  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، حجت الاسلام والمسلمین موسوی مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس با اشاره به بیشترین موقوفات استان به نیت اطعام و روضه خوانی و کمترین وقف قرآنی گفت: وقف مشارکتی راهی برای جبران کمبود‌ها است.
احمدی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان فارس نیز در این نشست با استقبال از اجرای طرح وقف مشارکتی بیان کرد: اعتبارات پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش وضعیت خوبی ندارد، در حالی که مهمترین ماموریت ما گسترش فعالیت‌های پرورشی است.
وی خواستار کمک اوقاف و امور خیریه برای گسترش فعالیت‌های قرآنی در آموزش و پرورش شد، و افزود: باید در مجمع خیران این نیاز مطرح گردد تا موقوفات جدید برای کمک‌های تربیتی و قرآنی احیا شود.
نظری معاون پرورشی آموزش و پرورش استان فارس در تشریح وقف مشارکتی قرآن عترت و نماز برای توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های قرآنی دانش آموزان ادامه داد: پارسال خراسان رضوی این طرح را اجرا کرده، که با استفاده از تجربیات آن‌ها به دنبال اجرای این طرح هستیم.
وی با بیان اینکه وقف مشارکتی کمک‌های خرد مردمی است و با جمع آوری آن، اقدامات بزرگی انجام می‌شود، اضافه کرد: بر اساس وقف مشارکتی و جمع آوری مبالغ، مکانی برای سود‌های دراز مدت تهیه و درآمد‌های آن با نظارت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس در زمینه فعالیت قرآن عترت و نماز دانش آموزان هزینه می‌شود.
نظری اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح تبلیغ و ترویج سنت حسنه وقف و همچنین ایجاد پشتوانه و منابع مالی پایدار برای توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های قرآن عترت و نماز دانش آموزان است.
معاون پرورشی آموزش و پرورش استان فارس گفت: برای همه افرادی که در این طرح مشارکت داشته باشند وقف نامه صادر می‌شود.
وی بیان کرد: بزودی شماره حساب موقوفه تعیین و تبلیغ و ترویج این وقف آغاز می‌شود که از مهرماه در تمامی مدارس تبلیغات انجام می‌شود.
نظری افزود: براساس دستورالعمل این وقف که به تأیید وزارت آموزش و پرورش رسیده، هر شهرستان براساس درصد مبالغ مشارکتی با همان نسبت، درآمد‌های موقوفه برای فعالیت‌های قرآنی در آن شهرستان اختصاص می‌یابد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار