• امروز پنج شنبه بیست و چهارم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

اتحاد و همکاری ادارات ارشاد و اوقاف برای رشد و تعالی قرآن بسیار موثر است

اتحاد و همکاری ادارات ارشاد و اوقاف برای رشد و تعالی قرآن بسیار موثر است

رییس اداره اوقاف ناحیه ٣ شیراز گفت: از نظر چارت اداری سازمان اوقاف و امور خیریه در واقع همسو با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و برنامه‌های معاونت قرآنی وزارت ارشاد با فعالیت‌های فرهنگ قرآنی اوقاف در اماکن مذهبی و بقاع متبرکه همسو و یکسان است.

 شنبه 19 خرداد 1397   45  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، آیین کتابت فرازهایی از قرآن کریم در شب قدر تحت عنوان "مشق شب قدر" توسط خوشنویسان شیرازی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، انجمن خوشنویسان شیراز و اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس در شب ٢١ ماه مبارک رمضان در "نگارخانه استاد چیزفهم " شیراز برگزار شد.
حجت‌الاسلام و المسلمین رحیم صفری گرایی رییس اداره اوقاف ناحیه سه شیراز در این مراسم گفت: موسسات قرآنی که زیر نظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس است همکاری‌های خیلی خوب و بسزایی را در بحث برگزاری مسابقات قرآن کریم مرحله شهرستانی و استانی که در شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران اسلامی برگزار می‌شود، دارند بنابراین ما وظیفه خود دانستیم در مناسبت‌های مختلف همچون شب قدر و شب شهادت مولای متقیان در برنامه‌های اداره کل ارشاد فارس و معاونت قرآن و عترت این اداره کل به خصوص در بحث "مشق شب قدر" همکاری‌هایی را از محل نیت واقفین خیراندیش داشته باشیم.

صفری گرایی با اشاره به برگزاری مشترک آزمون پایانی حفظ قرآن کریم در اسفند ماه سال گذشته توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و اداره کل اوقاف و امور خیریه این استان بیان کرد: برگزاری این ازمون به صورت مشترک گل سرسبد همکاری این دو اداره بود که در پی این همکاری شاهد حضور چشمگیر شرکت‌کنندگان در مسابقات بودیم و در یک زمان چهار هزار و ٨٠٠ شرکت کننده در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت احمد بن موسی الکاظم شاه‌چراغ(ع) با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی اظهار کرد: همه ساله اداره ارشاد و اداره اوقاف آزمون پایانی حفظ را جداگانه برگزار می‌کردند و این باعث می شد که افراد به صورت پراکنده شرکت کنند اما این اتفاق بسیار خوب، برای رشد و تعالی قرآن بسیار موثر بود.

صفری گرایی افزود: مربیانی که در حوزه اوقاف کار می‌کردند و موسسات قرآنی که در واقع داشتند با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس کار می‌کردند با یکدیگر همفکری کردند و در واقع در جهت ارتقای سطح قرآنی استان همفکری کردند و الحمدلله یکی از استان‌های برتر در بحث برگزاری مسابقات قرآنی شدیم که این به خاطر همفکری و تعاملی بود که این دو ارگان با هم داشتند.

وی تاکید کرد: اگر در برگزاری این مسابقات هر کدام راه خود را می‌رفتیم این توفیق به دست نمی‌آمد که البته اینها همه به برکت قرآن است زیرا قرآن هم ما را به وحدت و دوستی دعوت می‌کند و این اتحاد و همدلی به تعالی قرآن در سطح استان کمک می‌کند.

رییس اوقاف ناحیه سه شیراز یکی دیگر از موارد همکاری اداره اوقاف و ارشاد فارس را برگزاری نمایشگاه رمضانی قرآن در جوار آرامگاه حافظ عنوان کرد و گفت: امسال این نمایشگاه مدیون همان اتحاد ادارات قرآنی ارشاد و اوقاف بود که باعث شد نمایشگاه امسال بسیار پرمحتواتر و پربارتر از سال‌های گذشته برگزار شود.

صفری گرایی با اشاره به برگزاری آیین "مشق شب قدر" نیز گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس آمادگی دارد هر وقت دوستان ارشاد بخواهند، فضای این برنامه ارزشمند قرآنی و هنری را در بقاع متبرکه امامزادگان قرار می‌دهیم تا آیاتی را که مردم دوست دارند برای آنان توسط عزیزان هنرمند کتابت شود.

وی در پایان تاکید کرد: ما اعتقاد داریم زبان هنر بهترین و موثرترین و ماندگارترین زبان‌هاست و اگر نماز و قرآن و غیره را در هنر و فرهنگ بیاوریم این ارزش‌ها ماندگار می‌شوند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار