• امروز چهارشنبه بیست و پنجم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سوگواره بصیرت عاشورایی

فراخوان

مناقصات اوقاف

کانال سروش

نرم افزار خدمات غیر حضوری سازمان اوقاف

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

جشن بزرگ عید مبعث دربیش از ۳۵۰ بقعه متبرکه استان فارس برگزار می شود

جشن بزرگ عید مبعث دربیش از ۳۵۰ بقعه متبرکه استان فارس برگزار می شود

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان فارس از برگزاری جشن بزرگ مبعث پیامبر اکرم(ص) در بیش از ۳۵۰ بقعه متبرکه سراسر فارس خبر داد.

 چهارشنبه 22 فروردین 1397   46  0      


به گزارش روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه فارس، حجت الاسلام و المسلمین سید عباس موسوی با بیان این مطلب اظهار داشت: همزمان با فرارسیدن ایام جشن و سرور مبعث حضرت خاتم النبيين حضرت محمد مصطفی(ص) جشن بزرگی به همراه سخنراني و مولودي خواني در منقبت والاي پيامبر(ص)، ايستگاه صلواتي، برپايي نماز جماعت، مسابقات فرهنگي و نمايشگاه كتاب و محصولات فرهنگي و آذين بندي بقاع متبركه با هدف تبيين اهداف اين روز بزرگ و سوق دادن انسان ها به راه درست و الهي، اجرا مي شود.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه این مراسم جشن و سرور بايد هر چه باشكوه تر به همراه تبيين بيشتر اهداف مبعث پیامبر برگزار شود، افزود: این مراسم جشن و سرور در بقاع متبرکه شهر شیراز در محل حرم های مطهر حضرت سیدعلاء الدین حسین(ع) و علی ابن حمزه در جمعه 24 فروردین بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء با حضور سخنرانان برجسته حجت الاسلام طاهری و حجت الاسلام ذوالانواری و با حضور مداح اهل بیت زرین قلم برگزار می شود.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی با اشاره به اینکه در محل بقعه متبرکه سید نظام الدین محمود(ع) شاهداعی الی ا... این مراسم جشن و سرور در شنبه 25 فروردین بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء با سخنرانی حجت الاسلام میر و مدیحه سرایی حاج مهدی زارع برگزار می شود، افزود: مراسم جشن بزرگ عید مبعث حضرت محمد(ص) در روز شنبه در حرم مطهر حضرت سیدتاج الدین غریب(ع) از ساعت 17 با سخنرانی حجت الاسلام محمدی و مولودی خوانی سیدمصطفی زارع برگزار می شود.
همچنین در محل قدمگاه حضرت ابوالفضل العباس(ع) نیز این مراسم در روز شنبه از ساعت 17 با مولودی خوانی رحمان ستایش و در بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء این مراسم جشن و سرور با سخنرانی حجت الاسلام تجرد می باشد، افزود: در محل آستان مقدس امام زادگان شمس الدین میرآخر(ع) روز جمعه این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام دکتر حسینی و مولودی خوانی معلمی فر و در امام زاده سیدمحمد(ع) قصرالدشت این مراسم با مولودی خوانی حاج علی احمدی و ایراد سخن حجت الاسلام دانش برگزار می شود.
وی با بیان اینکه در محل آستان مقدس امام زاده سیدمحمد(ع) پودونک این مراسم جشن و شادی با سخنرانی حجت الاسلام زارع و مداحی غضنفری اجرا می شود، گفت: در آستان مقدس امام زاده سید محمد(ع) صغاد نیز مراسم جشن عید مبعث در روز شنبه از ساعت 9 صبح ویژه بانوان با مولودی خوانی خانم ساجدی برگزار می شود.
همچنین در جمعه در شب عید مبعث این مراسم جشن و شادی با حضور سخنران حجت الاسلام حیدری و مداح اهل بیت زارع ابرکوه نوای مولودی خوانی و جشن و سرور در این آستان مقدس طنین انداز می شود.
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان فارس همچنین با اشاره به اینکه در محل امام زاده سید صادق(ع) مهدی آباد این مراسم با حضور مداحان اهل بیت و ایراد سخن حجت الاسلام ستاره فر برگزار می شود، افزود: در مراسمی باشکوه در محل آستان مقدس امام زاده سیدحسین(ع) واقع در دروازه اصفهان در روز شنبه در ساعت 17 عصر سفره صلوات و پذیرایی به همت بانوان گسترانیده می شود.
حجت الاسلام و المسلمین سید عباس موسوی در پایان اضافه کرد: برگزاری مراسم جشن و سرور عید مبعث حضرت محمد مصطفی(ص) در آستان مقدس امام زادگان سید حسین(ع) کازرون، اسماعیل(ع) فسا، سیدشجاع الدین حسن(ع) آقام شهید فراشبند، شاهزاده قاسم(ع) زرقان، سید محمد(ع) نی ریز، حسین(ع) و فضل ابن موسی ابن جعفر(ع) جهرم، میر علی ابن الحسین(ع) لارستان، سید شمس الدین محمد(ع) دژکرد اقلید، شاه صفی الدین(ع) سروستان و دیگر بقاع متبرکه استان جشن بزرگ مبعث به همراه توزیع شیرینی و نقل و پذیرایی از عاشقان این حضرت برگزار می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار