• امروز سه شنبه بیستم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مدیرکل اوقاف فارس خبر داد اجرای طرح آرامش بهاری در ۵۰۱ بقعه متبرکه استان فارس

مدیرکل اوقاف فارس خبر داد اجرای طرح آرامش بهاری در ۵۰۱ بقعه متبرکه استان فارس

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس گفت: طرح آرامش بهاری در ۵۰۱ بقعه متبرکه این استان اجرا می‌شود.

 شنبه 19 اسفند 1396   52  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، حجت‌الاسلام سید عباس موسوی پیش از ظهر امروز در نشست خبری طرح آرامش بهاری اظهار داشت: این طرح از ۲۵ اسفندماه لغایت ۱۵ فروردین ۹۷ در ۵۰۱ بقعه متبرکه استان فارس اجرایی می‌شود.

وی افزود: برخی از اهداف این طرح که برای هفتمین سال انجام می‌شود، خدمت‌رسانی شایسته به زائران و مسافران نوروزی، تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی بنا به فرمایشات رهبری و نشر معارف اسلامی و ترویج باورهای دینی و سبک زندگی ایرانی اسلامی است.

موسوی گفت: مراسم تحویل سال نو در ۲۵۰ بقعه متبرکه و برای اولین بار، در بقعه متبرکه شاه داعی الی الله، برگزار می‌شود.

این مسوول اضافه کرد: در اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری، حدود ۶ هزار نفر اعم از مدیران، رؤسای ادارات، کارشناسان و کارکنان اوقاف فارس، هیئت امناء، خادمین رسمی، افتخاری و فصلی و مبلغین اعزامی و بومی در سراسر استان فارس فعالیت می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس بابیان این‌که اعزام مبلغین در دو بازه زمانی ۲۸ اسفند لغایت ۶ فروردین و هفتم فروردین تا ۱۵ فروردین‌ماه انجام می‌شود اظهار داشت: تعداد ۹۰ مبلغ اعزامی از شهر قم و ۱۵۰ مبلغ بومی، یاری گر اوقاف در اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری در استان فارس هستند.

وی ادامه داد: راه‌اندازی ایستگاه‌های سلامت در بقاع مجری طرح در راستای اجرای طرح مهر تندرستی (اجرای نیات مرتبط با موقوفات کمک دارویی و درمانی) از دیگر برنامه‌های اوقاف در این طرح است.

موسوی اضافه کرد: مراسم غبارروبی و عطرافشانی بقاع متبرکه و گلزار شهدای سراسر استان نیز از امروز ۱۹ اسفندماه آغاز و تا ۲۷ اسفند ادامه پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: اجرای مراسم آخرین جمعه سال با عنوان اجتماع منتظران» در روز جمعه ۲۵ اسفند با برگزاری دعای ندبه و توسل به امام زمان (عج)، تهیه ده هزار جلد نقشه گردشگری شیراز و استان فارس با همکاری ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان و برپایی 19 خیمه معرفت دینی در سطح استان، بخش‌های دیگری از فعالیت‌های اداره اوقاف و امور خیریه فارس در طرح نوروزی آرامش بهاری است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس گفت: کلیه فعالیت‌های عمرانی بقاع متبرکه نیز تا 25 اسفندماه خاتمه پیدا می‌کند و تا پایان طرح نوروزی آرامش بهاری، هیچ‌گونه فعالیت عمرانی در این اماکن انجام نمی‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار