• امروز سه شنبه بیستم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

حجت الاسلام و المسلمین محمدی:  «آرامش بهاری» یک طرح بین‌المللی است/ استقبال گردشگران خارجی از این طرح

حجت الاسلام و المسلمین محمدی: «آرامش بهاری» یک طرح بین‌المللی است/ استقبال گردشگران خارجی از این طرح

رئیس سازمان اوقفا و امور خیریه گفت: آرامش بهاری یک طرح بین‌المللی است و تنها برای مردم کشور ما نیست چرا که مورد استقبال گردشگران خارجی نیز قرار گرفته است.

 پنج شنبه 27 اسفند 1394   238  0      

رئیس سازمان اوقفا و امور خیریه کشور گفت: آرامش بهاری یک طرح بین‌المللی است و تنها برای مردم کشور ما نیست چرا که مورد استقبال گردشگران خارجی نیز قرار گرفته است. به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین علی محمدی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه امروز، 27 اسفند در حاشیه بازدید از بقاع متبرکه شهر شیراز گفت: یکی از مهم‌ترین مأموریت‌های سازمان اوقاف که دارای هم ابعاد ملی و هم بین‌المللی است، اجرای طرح «آرامش بهاری» است که این یک برنامه معمولی نیست.
وی، طرح آرامش بهاری را یک برنامه ویژه و اثرگذار در سطح جامعه دانست و گفت: طبق نظرسنجی‌های انجام شده از مردم و علما و روحانیان، این برنامه موفق عنوان شده است بنابراین نباید به سادگی از کنار آن عبور کنیم.
محمدی با تأکید بر لزوم اهتمام ویژه دست‌اندرکاران طرح آرامش بهاری جهت اجرای آن گفت: اگرچه امسال پنجمین سال اجرای طرح آرامش بهاری است اما نباید آن را یک برنامه عادی تلقی کرد تا دچار غفلت و بی‌توجهی قرار گیرد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه باید هر سال قدم‌های جدید، جدی و دقیق‌تر و همچنین برنامه‌های نو متناسب با نیاز جامعه در این طرح اجرا شود، گفت: باید تلاش کنیم تا هر سال طرح آرامش بهاری را جامع‌تر و کامل‌تر از دوره‌های قبل اجرا کنیم.
وی، آرامش بهاری را یک برنامه ملی و بین‌المللی دانست و به ظرفیت‌های گردشگری استان فارس اشاره کرد و گفت:‌ فارس یک استان گردشگری است و همواره مورد توجه گردشگران خارجی بوده است و در خیمه‌های معرفت آرامش بهاری سال‌های گذشته در این استان شاهد این حقیقت بوده‌ایم  که گردشگران خارجی بسیاری از کشورهای مختلف از این خیمه‌های معرفت در اماکن تاریخی فارس نظیر تخت جمشید بازدید کرده‌اند و حتی با روحانیون مسلط به زبان‌های خارجی گفت‌وگو کرده‌اند و برخی از آنان نیز عنوان کرده بودند که اجرای این برنامه پدیده جدیدی است و در آن تبلیغ مسائل دینی و معرفتی به‌صورت چهره به چهره صورت می‌گیرد.
محمدی ادامه داد: گردشگران خارجی فقط به ایران مسافرت نکرده‌اند بلکه به کشورهای مختلف دنیا سفر کرده‌اند، اما در ایران اسلامی با مشاهده برنامه‌های مبلغان در خیمه‌های معرفت تعبیر پدیده جدید را برای این چنین برنامه‌های فرهنگی به کار برده‌اند و به‌همین دلیل نیز ما تأکید می‌کنیم که طرح آرامش بهاری یک طرح بین‌المللی است و تنها برای مردم کشور ما نیست چرا که مورد استقبال گردشگران خارجی نیز قرار گرفته است.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با تصریح اینکه  اهمیت و جایگاه استان فارس به لحاظ موقعیت جغرافیایی بسیار زیاد است، گفت:‌ این استان چهار راه مواصلاتی بسیاری از استان‌های دیگر است و مردم از اطراف و اکناف ایران برای زیارت و سیاحت به فارس سفر می‌کنند و همواره به لحاظ تعداد میهمانان نوروزی نیز در استان‌های اول قرار دارد، بنابراین طرح آرامش بهاری در فارس از اهمیت بسزایی برخوردار است و باید با دقت نظر و کاملاً همه جانبه اجرا و مدیریت شود.
وی با بیان اینکه خدمت امامزادگان و زائران اهل بیت(ع) توفیق و لطف الهی است که نصیب ما شده است، گفت:‌ با این فعالیت، پرچم و عنوان اهل بیت(ع) را به مردم خود و سایر کشورها معرفی می‌کنیم زیرا بسیاری از مسافرانی که از کشورهای دیگر آمده‌اند که برخی از آن‌ها مسلمان هم نیستند و آئین مذهب دیگری دارند  اما از این طریق با اسلام و مکتب اهل بیت(ع) آشنا می‌شوند.
محمدی با تأکید بر اینکه باید هر چه در شأن و منزلت اهل بیت(ع) است در اجرای طرح آرامش به کار بندیم، گفت: همچنین باید به برگزاری نماز جماعت در این طرح اهمیت ویژه‌ای شود و نمازهای جماعت در ایام نوروز در تمام بقاع متبرکه برپا شوند.
این مقام مسئول همچنین بر لزوم رعایت بهداشت، نظافت و آراستگی بقاع متبرکه تأکید کرد و گفت: پاسخ‌گویی به سئوالات شرعی مردم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید راهنمایی دقیق  و صحیح مسافرین وزائرین و مسائل مبتلا به سفر مورد توجه ویژه روحانیون خیمه‌های معرفت باشد.
رئیس سازمان  اوقاف و امور خیریه کشور عنوان کرد: در استان فارس 126 نقطه خاص گردشگری وجود دارد که در مسیر زائران و مسافران نوروزی است و باید در اولویت توجه و خدمت‌رسانی باشد و مدیریت و نظارت دقیقی نیز بر آن‌ها صورت گیرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار