• امروز پنج شنبه دوم اسفند 1397 

اخبار سازمان اوقاف

قدیمی ترین درخت منطقه کوهنجان در حرم مطهر امامزاده شاه صفی الدین(ع)

قدیمی ترین درخت منطقه کوهنجان در حرم مطهر امامزاده شاه صفی الدین(ع)

امامزاده شاه صفی الدین(ع) کوهنجان سروستان به گفته بزرگان و نقل سینه به سینه پیشینیان این امامزاده که از نوادگان امام موسی کاظم (ع) میباشد.

 چهارشنبه 6 اسفند 1393   562  0      

به گزارش روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه فارس، امامزاده شاه صفی الدین(ع) کوهنجان سروستان به گفته بزرگان و نقل سینه به سینه پیشینیان این امامزاده که از نوادگان امام موسی کاظم (ع) میباشد.
ايشان همراه با کاروان حضرت احمد ابن موسی (ع) شاهچراغ عازم مشهد به قصد دیدار حضرت امام رضا علیه السلام وارد شهر شیراز شدند که با عوامل حکومتی درگیر گشته و اکثر آنان به شهادت رسیدند و تعداد اندکی در روستاها و آبادیهای اطراف پراکنده شدند.
این امامزاده که حدود 12 سال سن بیشتر نداشته به کوهنجان پناه آورده و در آسیابی آبی که تا مدتی قبل آثار ویرانه های آن بر جا بود به کار مشغول گردیده و بعد از مدتی بدست آسیابانی بنام ابیل ترک شناسایی و شهید میگردد، چگونگی آشکار شدن قبر شریف آن بزرگوار خود حکایتی جالب دارد.
قدیمی ترین درخت منطقه کوهنجان که جلوساختمان امامزاده شاه صفی الدین (ع) است و پس از سالهای زیاد هنوز سر سبزی و طراوت خود را حفظ کرده است .
از امكانات اين امام زاده مي توان به 12 چشمه سرويس بهداشتي نوساز، فضاي سبز بزرگ كه براي زائران سكوبندي شده است و پارك كودك اشاره كرد.
هر ساله طرح آرامش بهاري در اين امامزاده برگزار مي شود که امسال نيز طبق سال هاي گذشته برگزار مي شود؛ در اين طرح، خيمه هاي معرفت، غرفه عفاف و حجاب، غرفه كودك و ايستگاه صلواتي نيز برپا مي گردد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار