کد خبر : 357056

تاریخ درج خبر : یک شنبه 1 فروردین 1400
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان فارس
• جشنواره قرآن و عترت در فارس برگزار می‌شود
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف فارس از تدوین پیش‌نویس جشنواره قرآن و عترت این استان خبر داد و گفت: به یاری خدا فراخوان این جشنواره را در نیمه شعبان اعلام خواهیم کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس، سیدامیرعباس جلالی، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه فارس گفت: پیش‌نویس طرح جشنواره قرآن و عترت استان فارس آماده  شده است که به یاری خدا فراخوان آن را نیمه شعبان اعلام خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه این جشنواره در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود، پیشنهاد داد تا نام آن جشنواره رمضانیه انتخاب شود و گستره آن هم در سطح  استان و مخاطب آن هم عامه مردم باشد.
جلالی با تصریح اینکه این جشنواره می‌تواند هم به‌صورت مجازی و هم حضوری برگزار شود، گفت: برای ثبت‌نام در این جشنواره باید یک درگاه اینترنتی تعریف کنیم و دبیرخانه آن را حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) انتخاب کنیم.
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف فارس بیان کرد: پیشنهاد می‌شود که این جشنواره در سه بخش آوایی، معارف و عترت و ۱۰ رشته برگزار شود که بخش آوایی شامل ۴ رشته حفظ جزء ۳۰، حفظ ۳ جزء، حفظ ۵ جزء، حفظ سوره حمد و ۱۵ سوره آخر قرآن؛ بخش معارف شامل ۴ رشته آشنایی با تفسیر قرآن (تفسیر یکی از سوره‌های قرآن)، ترجمه و تفسیر آیات پیرامون حضرت علی(ع)، ترجمه و تفسیر آیات مهدویت و حفظ موضوعی قرآن و همچنین بخش مهدویت شامل ۴ رشته ۴۰ حدیث برگزیده از حضرت علی(ع)، ۴۰ حدیث برگزیده حسنی، ۴۰ حدیث اعتقادی و ۴۰ حدیث مهدوی است.
وی با تصریح اینکه فایل پی دی اف این رشته‌ها را در سامانه مربوطه باید بارگذاری شوند، گفت: پیشنهاد می‌شود تبلیغات این جشنواره از سالروز ولادت امام زمان(عج) آغاز شده وتا یک روز بعد از شب‌های قدر یعنی ۱۶ اردیبهشت‌ماه ادامه داشته باشد.
جلالی پیشنهاد داد تا آزمون این جشنواره یکی دو قبل یا بعد از عید فطر برگزار شود و اختتامیه آن هم در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار شود.
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف فارس در خصوص سنین بخش‌های مختلف جشنواره نیز گفت: رشته حفظ سوره حمد و ۱۵ سوره آخر قرآن ویژه سنین پیش‌دبستانی و ابتدایی؛ حفظ جزء ۳۰ ویژه سنین ابتدایی، متوسطه، بزرگسالان آقایان و بانوان؛ حفظ ۳ جزء ویژه سنین پیش‌دبستانی، ابتدایی، متوسطه، بزرگسالان آقایان و بانوان؛ حفظ ۵ جزء ویژه سنین پیش‌دبستانی، ابتدایی، متوسطه، بزرگسالان آقایان و بانوان؛ کلیه رشته‌های معارفی و عترت هم ویژه سنین متوسطه و بزرگسالان برگزار شود.
وی همچنین گفت: برای تبلیغات این جشنواره در رسانه ملی به‌صورت پخش تیزر یا زیرنویس پیشنهاد می‌شود تا هفته آینده نشستی با حضور مدیرکل صدا و سیمای فارس برگزار شود.